موج
کدخبر : ۳۴۶۷۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346729

مدیر آبفا گلپایگان اعلام کرد؛

مدیر آبفا گلپایگان اعلام کرد: در سال جاری3 روستا تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ناصر دهقادنی گفت: سه روستای دم آسمان، شادگان و فاویان با جمعیتی بالغ بر هزار و 100 نفر از آب شرب سالم و بهداشتی تصفیه خانه گلپایگان برخوردار شدند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته 9 روستای مجتمع زرنجان هم تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار گرفتند.

ناصر دهقادنی گفت: در حال حاضر 50 درصد آب شرب مجتمع 26 روستایی جلگه از تصفیه خانه آب گلپایگان تامین می شود و درصدد هستیم با احداث یک باب مخزن ذخیره هزار مترمکعبی و اجرای خط انتقال از تصفیه خانه، همه آب شرب ساکنان این  مجتمع روستایی از تصفیه خانه گلپایگان تامین شود.

وی ساخت مخزن هزار مترمکعبی مجتمع روستایی زرنجان را در مراحل پایانی اعلام کرد و افزود: احداث منبع هزار مترمکعبی زرنجان که در ابتدای سال در دستور کار قرار گرفت هم اکنون به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی رسیده است.

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون 49 روستا با جمعیتی بالغ بر 14 هزار و 500 نفر تحت پوشش شرکت آبفا گلپایگان قرار دارند و به منظور تامین پایدار آب شرب آنها، درصدد هستیم که این روستاها را تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار دهیم چرا که در سالهای اخیر به دلیل وقوع خشکسالی های اخیر آبدهی چاه ها و دیگر منابع محلی بسیار کاهش یافته است.

مدیر آبفا گلپایگان عنوان کرد: در حال حاضر از 49 روستای گلپایگان، 15 روستا به طور کامل تحت پوشش طرح آبرسانی از تصفیه خانه گلپایگان قرار دارند و 26 روستای مجتمع زرنجان هم با بهره مندی از مخزن 2 هزار مترمکعبی 400 دستگاه بیش از 50 درصد آب شرب  آنها از طریق تصفیه خانه گلپایگان تامین می شود .

دهقادنی خاطرنشان ساخت: هم اکنون 11 روستا در منطقه گلپایگان به دلیل پراکندگی و بعد مسافت تحت پوشش تصفیه خانه گلپایگان قرار ندارند و آب شرب آنها از منابع محلی مانند چاه و چشمه تامین می شود و انتظار می رود در سال های آینده این روستاها نیز با اجرای خطوط انتقال از آب تصفیه خانه بهره مند گردند.

وی توزیع عادلانه آب شرب را میان روستاییان حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: در سال جاری با احداث حوضچه و نصب فشار شکن، فلومتر و والو بر روی شبکه های توزیع، آب شرب میان اهالی روستاها به صورت عادلانه توزیع شد.

مدیر آبفا گلپایگان گفت: همچنین در شش ماهه نخست سال جاری به منظور جلوگیری از هدر رفت آب بیش از 4 کیلومتر از شبکه فرسوده آب در روستاها اصلاح و بازسازی شده است.  

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها