موج
کدخبر : ۳۴۶۱۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346185

استاندار هرمزگان گفت: صدور مجوزهای اراضی پرورش میگو که در اختیار شرکت شهرک‌های کشاورزی در هرمزگان قرار گرفته است، باید تا ۱۵ مهر ماه سال جاری تعیین تکلیف و پرونده ها تکمیل شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان گفت: با توجه به استعدادهای استان هرمزگان در زمینه پرورش میگو و لزوم تسهیل جذب سرمایه گذاری، مسئولان باید نظارت کافی بر اراضی پرورش میگو داشته و زیرساخت‌ها و تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاری در این بخش فراهم کنند.

فریدون همتی در نشست گروه کاری شیلات استان هرمزگان که با موضوع بررسی درخواست متقاضیان سرمایه گذاری در زمینه پرورش میگو در اراضی مربوط به شرکت شهرک‌های کشاورزی برگزار شد، عنوان کرد: استان هرمزگان دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه پرورش آبزیان است و توسعه پرورش آبزیان، نقش مهمی در درآمدزایی برای کشور و استان دارد.

وی ادامه داد: صدور مجوزهای اراضی پرورش میگو که در اختیار شرکت شهرک‌های کشاورزی در هرمزگان قرار گرفته است، باید تا ۱۵ مهر ماه سال جاری تعیین تکلیف و پرونده ها تکمیل شود.

استاندار هرمزگان افزود: دستگاه‌ها موظف به پاسخ به استعلامات تا این تاریخ هستند و جلسه ای در این روز به اتفاق سرمایه‌گذاران در استانداری برگزار خواهد شد.

همتی تصریح کرد: فراخوان چهار شهرک کشاورزی شیلاتی در زمینه پرورش میگو شامل سدیج 1400هکتار، یکدار 1100هکتار، حسنلنگی بیش از دو هزار هکتار و مهرگان 8800 هکتار صادر شده و اولویت سرمایه گذاری برای بومیان اعلام شده است.

وی گفت: با توجه به استعدادهای استان هرمزگان در زمینه پرورش میگو و لزوم تسهیل جذب سرمایه گذاری، مسئولان باید نظارت کافی بر اراضی پرورش میگو داشته و زیرساخت‌ها و تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاری در این بخش فراهم کنند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: سرمایه‌گذاران پرورش میگو نیز باید به تعهدات خود عمل کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها