موج
کدخبر : ۳۴۵۶۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345664

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: دادگستری کرمانشاه با رایزنی‌های مختلف توانسته تاکنون حدود 20 نفر از زندانیانی که به خاطر عجز از پرداخت مهریه در حبس به سر می‌برند را آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، پرویز توسلی زاده با تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به آزادی زندانیان مالی جرائم غیر عمد به‌ویژه زندانیانی که بابت عجز از پرداخت مهریه در زندان به سر می‌برند، اظهار کرد: در دادگستری کرمانشاه کارگروهی برای پیگیری موضوع زیر نظر حوزه ریاست تشکیل و با رایزنی‌های مختلف توانسته تاکنون حدود 20 نفر از زندانیانی که به خاطر عجز از پرداخت مهریه در حبس به سر می‌برند را آزاد کند.

توسلی زاده افزود: تماس با شاکیان پرونده و برگزاری جلسات حضوری با آن‌ها، درخواست کمک از خیرین، برگزاری جلسات مختلف با قضات درباره موضوع موردنظر و هماهنگی با مددکاران زندان برای همراهی در ارائه تقاضای تعدیل از جانب زندانیان به دادگاه ازجمله اقداماتی بوده که در این راستا صورت گرفته است.

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه تصریح کرد: همچنین بر اساس مذاکره و مکاتباتی که توسط کارگروه با مدیرعامل سازمان آرامستانهای استان صورت گرفت از ایشان خواسته شد با توجه به شرایط کنونی جامعه که با بیماری منحوس کرونا درگیر هستیم و معمولاً مجالس ترحیم برگزار نمی‌شود، به خانواده‌های متوفیان پیشنهاد شود هزینه‌های مجالس ترحیم را برای آزادی محکومین مالی غیر عمد صرف کنند.

توسلی زاده از دیگر اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته را مذاکره و مکاتبه با مدیر حج و زیارت استان برشمرد و گفت: از ایشان نیز خواسته شد با تشریح موضوع برای حجاجی که به خاطر بیماری کرونا به سفر معنوی حج مشرف نمی‌شوند، هزینه‌های خود را صرف این امر خداپسندانه کنند.

وی مکاتبه با رئیس سازمان جهاد کشاورزی برای مشارکت کشاورزان خیر در راه آزادسازی زندانیان مالی غیر عمد را از دیگر مواردی برشمرد که توانسته در این راه کمک کند.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه با مثبت ارزیابی کردن مجموعه اقدامات دادگستری استان طی یک ماه گذشته برای آزادسازی محکومین جرائم مالی غیر مد اظهار داشت: خوشبختانه مجموعه این کارها توانسته حدود 20 نفر از این دسته محکومان را به آغوش خانواده‌هایشان برگرداند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها