موج
کدخبر : ۳۴۵۵۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345585

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در پیام تسلیتی به مناسبت ارتحال آیت‌الله یوسف صانعی (ره) از مراجع تقلید، آورده‌است:آیت‌الله صانعی تا آخرین روزهای حیات در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی، جمهوریت نظام، حقوق مردم و یاران امام کوشا بود و در این راه صدمات و سختی‌های زیادی متحمل شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به شرح زیر است:

خبر درگذشت ناگهانی فقیه مجاهد و نواندیش آیت‌الله‌ حاج شیخ یوسف صانعی (ره)موجب تأثر و تألم فراوان گردید.

ایشان از شاگردان و یاران بنام امام خمینی (ره) بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مناصب مختلفی چون دادستانی کل کشور و عضویت در شورای نگهبان به انقلاب اسلامی خدمت کرد.

وی از فقهای نواندیشی بود که با اقتدا به استاد خود امام خمینی(ره) و با توجه به عنصر زمان و مکان، کرامت انسان و حقوق انسان نگاهی نو به فقه داشتند و علم فقه را به « فقه و زندگی » تفسیر کرد.

آیت‌الله صانعی باعلاقه زیاد به تحصیل و تدریس، عمر بابرکت خود را درراه اعتلای فقه شیعه، تربیت شاگردان و تألیف سپری کرد و با ترویج آراء فقهی استاد خود و همچنین سیره اجتهادی ایشان، یادگار گران‌سنگی در تحقیقات فقهی برای حوزه‌های علمیه و فقه شیعه به‌جای گذاشت.

آیت‌الله صانعی تا آخرین روزهای حیات در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی، جمهوریت نظام، حقوق مردم و یاران امام کوشا بود و در این راه صدمات و سختی‌های زیادی متحمل شد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با تاسف شدید این ضایعه بزرگ را به بقیه‌الله اعظم، حوزه‌های علمیه، مراجع معظم تقلید، عموم فضلا وفق‌های اندیشمند، شاگردان علاقمندان، برادر،فرزندان داماد محترم و دیگر بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض می‌کند.

از خداوند باری‌تعالی علو درجات و حشر با ائمه معصومین (ع) را برای آن فقیه مجاهد و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل و سلامتی آرزومندیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها