موج
کدخبر : ۳۴۵۳۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345322

رئیس کل دادگستری استان یزد؛

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: اگر در جامعه تسهیلاتی وجود دارد اعم از ارز، زمین، اعتبار، وام باید در اولویت و در راستای حمایت از تولید قرار گیرد و در عمل هم چنین اقدامی مشهود باشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه حمایت از تولید با سخن و سخنرانی محقق نمی شود گفت: حمایت از مدیران جسور و دلسوز در عرصه تولید بالاخص در شرلیط تحریم ظالمانه دشمنان در اولویت دستگاه قضا قرار دارد.

وی در نشست کارگروه ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد قوه قضائیه بر لزوم حمایت همه دستگاه ها و نهادهای متولی از حوزه تولید تاکید کرد و گفت: حمایت از تولید با سخن و سخنرانی محقق نمی شود بلکه تمامی حمایت ها اعم از حمایت قانونی، قضایی، مالی، بانکی و ...  باید همه با هم در یک راستا حرکت کند تا شاهد رونق و جهش تولید باشیم .

وی افزود:  اگر حمایت لازم از تولید و تولید کننده صورت گیرد در بخش های مختلف جامع چون اشتغال، مهار تورم، توازن بودجه، افزایش ارزش پول ملی و ... اثرات آن به خوبی مشهود می شود که همه جامعه از آن منتفع خواهند شد.

دهشیری تصریح کرد: اگر در جامعه تسهیلاتی وجود دارد اعم از ارز، زمین ، اعتبار، وام  باید در اولویت و در راستای حمایت از تولید قرار گیرد و در عمل هم چنین اقدامی مشهود باشد.

وی با بیان اینکه اگر دولتمردان خوب تصمیم بگیرند دستگاه قضا هم خوب حمایت می کند گفت: حمایت از مدیران جسور و دلسوز که همت خود را در راستای حمایت از تولید به کار می گیرند در اولویت دستگاه قضا قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به سفر پر خیر و برکت رئیس قوه در سوم بهمن 98 به استان گفت: بررسی برخی از مشکلات واحدهای تولیدی استان و رفع آن که به تبع حضور نمایندگان ریاست قوه در شهرستان ها و بازدید های میدانی صورت گرفت از جمله دستاوردهای این سفر بود.

وی تصریح کرد: ماحصل یکی از این بازدیدها حضور دکتر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و دبیر ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی در کارخانه شیشه اردکان و پیگیری مشکلات این واحد تولیدی بود .

دهشیری با اشاره به اهمیت کارخانه شیشه اردکان یکی از کارخانه های منحصر بفرد در کشور و خاور میانه در زمینه اشتغال، تولید ، تامین نیاز داخل و صادرات به ۵۸ کشور گفت:  مشکلات این کارخانه در ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه مطرح و تصمیماتی خوبی در راستای حمایت از تولید و توسعه این مجموعه اتخاذ شد.

شایان ذکر است در این جلسه که باحضور استاندار و برخی معاونین وی و مدیران اجرایی برگزار شد، مسائل و مشکلات کارخانه شیشه اردکان با حضور مسوولان این واحد و کارشناسان بررسی و مقرر شد تا ظرف دو ماه پس از اخذ نظر هیات کارشناسان رسمی دادگستری نسبت به رفع موانع قضایی و حقوقی موجود با بررسی، پیگیری اقدام شود و کمک برای ارتقای فعالیت و تولید و اشتغال بیشتر در آن واحد  صورت گیرد.

در کارخانه شیشه اردکان هم اکنون با تولید روزانه ۸۰۰ تن انواع محصولات شیشه در مجموع یک هزار و ۴۰ نفر مستقیما در آن فعالیت دارد و با اجرای طرح توسعه تعداد افراد شاغل در آن به  ۲ هزار نفر خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها