موج
کدخبر : ۳۴۵۳۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345304

فرمانده انتظامی استان قم با بیان این‌که این روزها حاشیه‌ها پیرامون اجرا یا عدم اجرا مراسم اربعین در شبکه‌های اجتماعی به اوج خود رسیده است، گفت: در این میان مجرمان سایبری به دنبال سوءاستفاده از شهروندان هستند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم، در گفت و گویی، اظهارداشت: شهروندان به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورده و به لینک‌ها و درگاه‌های بانکی معرفی شده برای ثبت نام و واریز وجه در این تبلیغات مراجعه نکنند.

وی افزود: این لینک‌ها و درگاه‌های بانکی برای سرقت اطلاعات شهروندان و اطلاعات بانکی آنها طراحی شده است.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه اعزام یا عدم اعزام زائر اربعین حسینی منوط به دستور سازمان حج و زیارت و سایر مبادی ذی‌ربط بوده، گفت: با توجه به بیماری کرونا این سازمان در این خصوص هنوز برنامه‌ای اعلام نکرده است.

وی یادآور شد: هرگونه ثبت نام بدون مجوز سازمان حج و زیارت غیرقانونی بوده و تبلیغات انجام شده در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی برای ثبت نام پیاده روی اربعین حسینی از سوی مجرمان سایبری است.

سردار میرفیضی با بیان اینکه شهروندان بایستی مراقب فریب مجرمان و کلاهبرداران سایبری باشند، گفت: شهروندان به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورده و هیچ وجهی برای ثبت نام یا پیش ثبت نام به شماره حساب‌های اعلامی از سوی این تبلیغات واریز نکنند.

فرمانده انتظامی استان قم اضافه کرد: تاکنون خبری از سازمان عتبات مبنی بر اعزام زائر منتشر نشده است و شهروندان می‌بایست منتظر اعلام از طرف سازمان باشند و در صورت اعزام به کاروان‌های زیارتی مراجعه و ثبت نام نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها