موج
کدخبر : ۳۴۴۷۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344767

هرساله جشن شکوفه ها با اشتیاق مادرانی که فرزندان خود را در قامت لباس فرم مدرسه به آغوش درس و آموزش می سپردند همراه بود اما امسال چهره های نگران مادران برای حفظ سلامت فرزندانشان بیشتر جلب توجه می کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، هرساله همزمان با آغاز ماه مهر، شوق تازه شدن دیدار با هم کلاسی‌ها در دل دانش‌آموزان جوانه می‌زد و آن‌ها را صبح اول وقت روز اول ماه مهر به مدرسه می‌کشاند اما امسال با شیوع ویروس کرونا در کشور، طعم شیرین شوق دیدن دوباره هم‌کلاسی را کمرنگ‌ کرده‌است زیرا آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ودر گروه‌های کوچک‌تر برگزار شد.

هرساله جشن شکوفه‌ها با شور و اشتیاق کودکانه کلاس اولی‌ها و سرودهای شادی‌بخش در مدارس برگزار می‌شد و دانش‌اموزان کلاس اول ابتدایی از آغوش مادرانه به آغوش امن کلاس‌های درس راهی می‌شدند اما امسال این جشن در مدارس ابتدایی سراسر کشور و به تبع آن مدرسه ابتدایی آل طهه در قم با محدودیت‌هایی برگزار شد.

این جشن هرساله در حالی برگزار می‌شد که کلاس‌اولی‌ها با چهره‌هایی سرشار از اشک و بی‌قراری کودکانه که ناشی از اولین تجربه دور شدن از خانه بود، راهی کلاس می‌شدند اما امسال و با توجه به شیوع کرونا ترس و نگرانی مادرانه برای حفظ سلامت فرزندانشان بیش از چهره‌های اشک‌بار کودکان جلب توجه می‌کرد.

ماسک‌هایی بزرگ روی صورت‌های کوچک کلاس اولی‌ها، تعداد محدود دانش‌آموزان در حیاط مدرسه و مادرانی نگران که پروانه‌وار به دور فرزند خود به می‌چرخیدند و اجازه نزدیک شدن آن‌ها به فاصله یک‌متری هم‌کلاسی‌های خود ندادند و نگران سلامت آن‌ها بودند.

اما در نهایت کلاس اولی‌های دبستان آل طه در قم، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در گروه‌های 5 نفره از آغوش مادرانه جدا شده و وارد کلاس درس شدند واین روز را جشن گرفتند.

اگرچه به علت مصادف شدن آغاز سال تحصیلی با دهه دوم محرم، شادی و نشاط این جشن مانند هرسال نبود اما فضا سازی متناسب با محرم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی وهمچنین سرود آغاز سال تحصیلی این روز را برای کلاس اولی‌ها متفاوت‌ کرد.

در آغاز این مراسم، خانم آرمیون مدیر دبستان شهید آل طه گفت : به منظور آشنایی دانش‌آموزان با فضای مدرسه وارتباط هرچه بیشتر با معلمان در گروه‌های 5 نفره در هفته نخست باز گشایی ما از دانش آموزان استقبال کردیم.

وی افزود : از هفته های قبل از بازگشایی ضمن ضد عفونی کردن تمام مدرسه وآماده سازی فضا برای ورود دانش آموزان سعی کردیم به بهترین نحو ممکن از آن‌ها استقبال کنیم.

وی همچین ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا ما دانش‌آموزان را در دو گروه زوج وفرد گروه‌بندی کردیم وهمچنین از فضای مجازی برای تدریس استفاده می‌کنیم.

در پایان، دانش آموزان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و به صورت تک به تک طبق رسم و رسومات هرساله این مراسم، از زیر آب و قرآن رد شدند و یادبودهایی به دانش آموزان تقدیم شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها