موج
کدخبر : ۳۴۴۷۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344746

منصور ستوده:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به اینکه آبرسانی از سد تالوار به همدان به طول 140 کیلومتر مهم‌ترین پروژه آبرسانی استان است، از اجرای 124 کیلومتر از این پروژه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  منصور ستوده ، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه تنها 16 کیلومتر از اجرای پروژه آبرسانی از سد تالوار به همدان باقی مانده است، اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای همدان یکی از شرکت‌های خدمت‌رسان و مهم وزارت نیرو است و به عنوان حاکمیت در بحث تامین و تصمیم‌گیری در منابع و مصارف آب نقش بسیار مهمی در استان ایفا می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف این شرکت، تامین آب است، افزود: شرکت آب منطقه‌ای در این راستا با احداث سدهای مهم و خطوط آبر سانی این وظیفه خود را به انجام می‌رساند. همچنین با مطالعه منابع آب چاه‌های موجود در دشت‌های مختلف استان از طریق پیزومترها و چاه‌های انتخابی، به صورت مداوم با تهیه بیلان منابع آب وضعیت منابع آب زیرزمینی و سطحی را رصد می‌کند.

ستوده با تاکید بر اینکه طی سنوات گذشته به ویژه در دولت محترم یازدهم و دوازدهم وزارت نیرو اقدامات بسیار مهمی را در بخش آب منطقه‌ای استان انجام داده است، گفت: طی این سنوات با احداث سدهایی مانند سد سرابی تویسرکان، سد کلان ملایر، سد نعمت آباد اسدآباد و سد شنجور رزن توانستیم منابع آب مورد نیاز در بخش شرب، حق آبه کشاورزی و نیاز زیست محیطی تامین کنیم.

وی تصریح کرد: قبل از دولت یازدهم و دوازدهم در استان همدان 4 سد با ظرفیت 92 میلیون متر مکعب وجود داشت. خوشبختانه در دولت تدبیر و امید توانستیم سدهای استان را به 10 سد با حجم مخزن تقریبا 133 میلیون مترمکعب برسانیم که به این ترتیب ظرفیت سدها و مخازن آب شرب استان حدود 30 میلیون مترمکعب افزایش یافت تا در بحث تامین آب شرب استان مشکلات را به حداقل برسانیم.

ستوده با بیان اینکه یکی‌دیگر از مهم‌‌ترین وظایف شرکت آب منطقه‌ای همدان احداث تصفیه خانه های آب شرب و اجرای خطوط آبرسانی است، خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت یازدهم در استان همدان سه تصفیه خانه با ظرفیت 1650 لیتر در ثانیه و خط انتقال 20 کیلومتر داشتیم. اکنون 6 تصفیه‌خانه‌ها به ظرفیت 6165 لیتر در ثانیه با طول خط انتقال 256 کیلومتر داریم.

وی افزود: در این میان خط آبرسانی از سد تالوار به همدان با طول 140 کیلومتر  مهم‌ترین پروژه آبرسانی است که تا کنون حدود 124 کیلومتر از آن انجام شده است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها