موج
کدخبر : ۳۴۲۷۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342758

فرماندار شهرستان خمینی شهر:

فرماندار شهرستان خمینی شهر از ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و شهرستانهای دیگر جهت عزاداری سیدالشهداءدر شهرستان خمینی شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا بصیریضمن تسلیت سوگواری اباعبدالله الحسین در جلسه ستاد کرونای شهرستان با اشاره به ممنوعیت ورود میهمانان شهرستانی به خمینی شهر  اظهار کرد: امروز اول شهریور است و روز پزشک با سال های قبل متفاوت است، امسال کادر درمان در جبهه سلامت به سختی در حال جهاد و مبارزه با کوید 19 هستند و بعضی از آن جهادگران عرصه سلامت به شهادت رسیدند.

وی گفت: شرایط نسبت به قبل از حساسیت بیشتری برخوردار گشته و متاسفانه در مرداد ماه وضعیت شهرستان به مرز هشدار رسیده تا جایی که در اردیبهشت ماه امسال 39 مورد فوتی و در مردادماه 63 فوتی توسط رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمینی شهر گزارش شده است.

فرماندار شهرستان خمینی شهر از تعامل و همکاری دستگاه ها جهت هر چه بهتر برگزار شدن مراسم عزاداری حسین ابن علی (ع )ابراز خرسندی نمود و افزود: در بحث محرم که در شهرستان خمینی شهر بسیار پررنگ است با اشخاصی که از دستورات سرپیچی می کنند و سلامت جامعه و افراد جامعه را به خطر  می اندازند به روش های اقناعی با متخلفین برخورد می شود.

بصیری تاکید کرد: امسال از ورود میهمانان شهرستانی و غیر بومی در ایام محرم جهت عزاداری سید الشهداء معذوریم و از ورود آنها به شهرستان خمینی شهر جلوگیری به عمل خواهد آمد؛ بصیری در ادامه گفت : با پیش رو بودن روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مسئولان شهرستان باید تمهیدات لازم را انجام دهند و از دوسه روز آینده مکانیزم غربالگری توسط انجمن هلال احمر صورت می پذیرد.

این مقام مسئوول در بحث چایخانه ها توضیح داد: اگر چایخانه ای کنار هیات با رعایت دستورات بهداشتی مشغول پذیرایی عزاداران سیدالشهدا باشد موردی ندارد و چایخانه هایی که رعایت بهداشت را نمی کنند چایخانه آنها تعطیل می شود.

فرماندار شهرستان خمینی شهر در پایان از مردم در خواست کرد: نکات بهداشتی را رعایت کنند وخیرین در نذر ماسک پیش قدم شوند و ماسک ها را به صورت رایگان یا قیمت بسیار کم در اختیار عزاداران حسینی قرار دهند.

فرماندار خمینی شهر

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها