موج
کدخبر : ۳۴۱۶۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341677

جلال گلچین خبر داد :

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان از راه اندازی یک باب سالن فریستال گاوداری شیری به عداد570 راس گاو شیری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، جلال گلچین   مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در بازدید خبرنگاران از این شرکت اظهارداشت: برای اولین بار یک باب سالن فریستال گاوداری شیری راه‌اندازی شده تا 570 راس گاو شیری با آرامش کامل نگهداری و مورد تغذیه قرار گیرند.

وی توضیح داد: کار شاخص ما در بخش دامپروری احیای گوسفندداری و فعال کردن این بخش است که در سال‌های گذشته این سالن بلااستفاده و بصورت متروکه باقی مانده بود که با خرید گوسفند نژاد مغان گوسفندداری مغان را احیا و زنده می کنیم.

گلچین همچنین با بیان اینکه  در بخش دامپروری سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شده، بیان کرد: خرید ۷۰ هزار گوسفند مرینوس ،  فرانسه، نیوزلند و استرالیا  امسال مرکز گوسفندداری صنعتی را در کشت و صنعت راه‌اندازی می کنیم.

 مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اشاره به اینکه در حوزه زراعت کارهای خوبی انجام شده افزود: برای اولین بار برداشت گوجه فرنگی در شمالغرب کشور با کمباین های پیشرفته با بازده مزرعه ای ۸۰ تن در ساعت در مزارع کشت و صنعت مغان در حال انجام می باشد .

  وی گفت: چهار دستگاه از این کمباین ها بعداز واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از کشور ایتالیا توسط بخش خصوصی خریداری شده و به ناوگان مکانیزاسیون شرکت افزوده شده است.

بازدید از کشت صنعت

**راه اندازی فاز اول کارخانه رب گوجه فرنگی

 نائب رئیس هیأت مدیره شرکت از راه اندازی فاز اول کارخانه رب گوجه فرنگی کشت و صنعت مغان خبر داد و تصریح کرد:فاز اول بزرگترین کارخانه رب گوجه فرنگی شمالغرب کشور بصورت آزمایشی در کشت و صنعت مغان راه اندازی شد.

گلچین ادامه داد: این کارخانه بعد از واگذاری کشت و صنعت مغان با سرمایه گذاری بخش خصوص احداث شده و فاز اول آن بصورت آزمایشی راه اندازی گردیده است .

 وی از دریافت پروانه علامت استاندارد برای کنسرو زیتون تولیدی در پروسس میوه شرکت اشاره کرد و گفت: در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بیش از ۳۰۰ هکتار باغ زیتون دارد و محصول کنسرو زیتون با برند مغانه از میوه باغات خود شرکت تولید و روانه بازار کشور می شود. 

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از تولید 11 رقم محصولات سردرختی در مغان عنوان کرد و افزود : موفق شدیم 170 هزار اصله نهال جدید در بخش باغات شرکت غرس کنیم که پیش‌بینی می‌شود امسال نیز توسعه و جایگزینی  ادامه داشته باشد.

گلچین تاکید کرد: شرکت کشت و صنعت مغان  تلاش می‌کند تا با جلوگیری از خام‌فروشی همه محصولات خود را با ارزش افزوده بیشتر وارد بازار داخلی و خارجی کرده تا بیشترین منافع اقتصادی نصیب منطقه مغان شود.

 مدیر عامل شرکت کشت و صنعت  و دامپروری مغان گفت: بیش از 350 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به شکل دارایی ثابت در کشت و صنعت مغان انجام شده است.

 گلچین اظهار کرد: با واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی تحولی جدی در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغال در این بنگاه اقتصادی انجام شده و از تزریق 600 تا 700 میلیارد تومان نقدینگی از طریق مالک این مجموعه خبر داد.

بازدید از کشت صنعت

**سر موعد  حقوق کارگران و پرسنل  به  پرداخت می شود

وی یاد آوری کرد: ما هیچ وقت در تامین اعتبار برای فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و پرداخت حقوق پرسنل  ازقبیل پاداش و عیدی با کمبودی روبرو نبودیم و همواره سر موعد  حقوق کارگران و پرسنل به  پرداخت شده است.

 مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغاناوورهال و نوسازی کارخانه قند مغان اشاره و تصریح کرد: کارخانه قند امسال با ظرفیت بیشتر نسبت به سال‌های گذشته اقدام به تولید شکر خواهد کرد.

در پایان مراسم  مهندس جلال گلچین  مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان  بمناسبت روز خبرنگار با اهدای لوح و هدیه از خبرنگاران حاضر در جلسه تجلیل شد.

 خبرنگارجمشید کریمی

بازدید از کشت صنعت

جمشید کریمی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • ان زمانی که رسانه وارد حکایت از فساد شود نتیجه واگذاری کشت و صنعت خواهد بود مردم مغان ساده و مظلوم هستند ولی خبرنگارن با سرپوش گذاشتن به فساد در واگذاری حق الناس را به سکه یک میلیونی عوض می کنند.والله گناه کارید.والله حق الناس است خاک مغان برای سود جویی نیست برای مردم مغان هست والله غاصبید.. این نظر را پخش کنید.

  • پاسخ

    کو سر موعد

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها