موج
کدخبر : ۳۴۱۳۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341348

فرماندار یزد تاکید کرد:

فرماندار یزد گفت: یزدی ها بیش از هر جای دیگر عشق و شور حسینی برای برگزاری ماه محرم دارند و برای عزاداری امام حسین لحظه‌شماری می‌کنند ولی شرایطی که ایجاد شده در خصوص بیماری کرونا بسیار خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محمدرستگاری فرماندار یزد در نشست پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان یزد با حضور مسئولان اتاق اصناف یزد با توجه به وضعیت قرمز شهرستان یزد تاکید کرد: شرایط خوبی از لحاظ شیوع کرونا در پیش رو نیست و وضعیت شهرستان و استان قرمز اعلام شده است.

وی افزود: در ماه های گذشته به مرور و به طور مستمر شرایط را پایش و پروتکل ها را یادآور شدیم تا به دوران موج اول کرونا برنگردیم و مسئولان تا جایی که در توان داشتند در این خصوص تلاش کردند ولی با توجه به نقشی که بازاریان دارند باید بیشتر دقت شود.

وی افزود: علی رغم همه هشدار ها برخی بی تفاوتی های اخیر باعث ایجاد موج دوم کرونا در کشور و استان یزد شد.

رستگاری گفت: با توجه به اینکه برخی قول ها و وعده ها هم محقق نشد به نظر می رسد روحیه دور اول مبارزه با این بیماری کمرنگ شده است.

فرماندار یزد اظهار داشت: این بیماری در شهرستان یزد در حال افزایش است و طبیعتاً مرگ میر ناشی از آن افزایش خواهد داشت علیرغم همه مسائل تلاش کردیم بیماری وصغ وخیمی پیدا نکند که با اصناف هماهنگی‌هایی انجام شده بود حتی فعالیت تالارها و سالن ها ممنوع شد هرچند ضررهایی هم دیدند ولی باید زودتر از اینها تعطیل می شد.

وی با بیان اینکه تابع ابلاغیه های دولت هستیم، گفت: یزدی ها بیش از هر جای دیگر عشق و شور حسینی برای برگزاری ماه محرم دارند و برای عزاداری امام حسین لحظه‌شماری می‌کنند ولی شرایطی که ایجاد شده در خصوص بیماری کرونا بسیار خطرناک است.

وی با تاکید بر اینکه جامعه نباید در شرایط سخت دو قطبی شود، گفت: برای نحوه عزاداری ها در ماه محرم جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا جمع بندی کنیم و شرایط را اعلام می کنیم.

وی گفت: فعالیت‌های برخی مشاغل مانند خدماتی و کالاهای اساسی باید فعال باشند و مابقی باید از فعالیتشان جلوگیری شود.

وی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: پروتکل بهداشتی در ادارات بر حسب یک ماه گذشته بسیار بیشتر رعایت می شود و در سطح کشور طبق نظارت ها بدترین مکان پاساژها هستند که رعایت نمی شود همچنین باربری و مسافربری ها و دفاتر خدماتی مانند پلیس به اضافه ۱۰ به علت ازدحام جمعیت باید بیشتر رعایت شود و آمار در سطح کشور بیانگر این موضوع است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها