موج
کدخبر : ۳۴۱۱۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341157

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان( خوراسگان) :

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان( خوراسگان) اظهار کرد: اجرای طرح باعث تقویت توانمندی و کارورزی دانشجویان در ارتباط با صنعت می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، پیام نجفی در جمع اصحاب رسانه با اشاره باینکه اجرای طرح پویش موجب تحول در نظام آموزش عالی می شود، گفت: با اجرای "پویش، پایش و رویش" نیروهای ماهرتری برای صنعت و بنگاه‌های اقتصادی تربیت می‌شوند.

وی ادامه داد: در طرح پویش براساس اعلام نیاز صنایع دانشجویانی که علاقه‌مند هستند می توانند همزمان با تحصیل وارد بازار کار شوند و تعدادی از واحدهای کارآموزی خود را به صورت جدی و تعریف شده بگذرانند.

این مقام مسئول با اشاره باینکه طرح پویش تنها مختص رشته های فنی نیست، اظهار کرد: برای رشته های مختلف از جمله رشته‌های علوم انسانی و کشاورزی نیز در حال تعریف است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: اصفهان پایلوت اجرای این طرح در کشور است  و این الگو می تواند برای سایر موسسات آموزش عالی در کشور نیز استفاده شود.

پیام نجفی اضافه کرد: در حقیقت طرح پایش به منظور هدفمند شدن پایان نامه‌های دانشجویان است  تا پایان نامه‌های دانشجویان به سمت کاربردی‌ شدن حرکت کند.

وی تاکید کرد: دانشجویی که صنعت را بشناسد و در این ارتباط آموزش ببیند و پایان‌نامه‌اش بر اساس نیاز آن صنعت باشد، به‌قدری خلاقیت پیدا خواهد کرد که می‌تواند بستر شرکت‌های جدید، نوآور و دانش‌بنیان را فراهم کند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم با اجرای طرح پویش ارتباط بین دانشگاه و صنعت را افزایش دهیم و شرایط تحصیل و مهارت آموزی را برای دانشجوها ارتقا دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) در خصوص سال تحصیلی جدید نیز گفت:به دلیل شیوع ویروس کرونا سال تحصیلی جدید به صورت آموزش مجازی برگزار می شود و کلاس های عملی با رعایت پروتکل های بهداشتی و تعدا کم  به شکل حضوری برگزار می شود.

این مقام مسئول افزود: شرایط پیش آمده کرونا به ما نشان داد که نیاز به تکنولوژی آموزشی داریم و در این راستا باید خدمات IT ارائه شود.

 وی با اشاره باینکه در این حوزه IT متخصص توانمند کم داریم، بیان داشت: سرای نوآوری IT و تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اصفهان زمینه و بستر را برای فارغ التحصیلان این حوزه فراهم می‌کند.

نجفی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید تعدادی از رشته ها از طریق جذب بدون آزمون دانشجو می باشد که البته بر اساس شرط معدل و سوابق تحصیلی است، همچنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان در رشته های مرتبط با گردشگری و رشته هتل داری جذب دانشجو دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) در پایان گفت: در سطح دانشگاه های آزاد اسلامی کشور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)  جزء 10 دانشگاه برتر کشور می باشد و در زمینه تولید مقالات علمی نیز ۲۰ درصد در تولید مقالات آی اس آی رشد داشته ایم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها