موج
کدخبر : ۳۴۱۰۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341046

سجاد انوشیروانی:

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: شفافیت مالی در تمامی هیات های ورزشی از اولویت‌های این اداره کل است بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که سالیانه یک میلیارد تومان مشخص نیست در کدام بخش هزینه می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سجاد انوشیروانی مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با حضور در دفتر مرکزی خبرگزاری موج ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: رسانه‌های آنلاین، مکتوب و فضای مجازی نقش بسزایی در جامعه دارند خبرنگاران هستند که شبانه‌روز برای انعکاس فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی تلاش می‌کند.

وی افزود: اصحاب رسانه رابطه مسئولان و افکار عمومی هستند که این‌یک وظیفه خطیری بر دوش خبرنگاران گذشته شده است که این قشر فرهیخته با تیزبینی هرکجا ضعفی را مشاهده کردند سریع واکنش دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان تصریح کرد: جایگاه رسانه بر هیچ‌کس پوشیده نیست و زمانی قلم‌فرسایی خبرنگارمی تواند تأثیرگذار باشد که نقد سازنده به همراه داشته و نقاط ضعف وقوت دستگاه‌ها را در کنار هم قرار داده و قضاوت کند.

** ظرفیت های عظیمی در فضای مجازی وجود دارد

انوشیروانی  با اشاره به نقاط قوت و ضعف فضای مجازی گفت: فضای مجازی زمانی می‌تواند در کنار رسانه‌های دیگر موفق عمل کند که هویت حقوقی و صنفی مشخصی برای خود داشته و در چارچوب یک رسانه با هویت فعالیت کند زمانی که این اتفاق نیفتد رسانه واقعی نیز با خطا این افراد زیر سؤال خواهد رفت.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار مناسب و عظیمی در فضای مجازی وجود دارد که می‌تواند در اصلاح جامعه و نقدپذیری مسئولین و نقد منصفانه جامعه نسبت به خطای مسئولین، نقش مؤثری را ایفا کند.

** افتتاح  هفت پروژه ورزشی تا پایان سال 99

انوشیروانی از افتتاح هفت پروژه ورزشی تا پایان سال جاری خبردادوگفت: با پیگیر انجام عملیات عمرانی پروژه‌های ورزشی استان هستیم و در نظر داریم تا پایان سال جاری حداقل ۷ پروژه ورزشی را به بهره‌برداری برسانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲ پروژه عمرانی در حیطه اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل وجود دارد که همه آن‌ها بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها پروژه سالن سرپوشیده دوومیدانی است که تا چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تکمیل پروژه‌های ورزشی را برای استان حیاتی دانست و بیان کرد: پروژه پیست اسکی فندق لو که یک پروژه توریستی ورزشی به شمار می‌رود تا ۵ ماه آینده به اتمام خواهد رسید و استان اردبیل با دارا بودن این پتانسیل می‌تواند از مسابقات بین‌المللی و کشوری میزبانی کند.

**کلیه نواقص های موجود در استادیوم علی دایی کامل رفع می‌شود

انوشیروانی با اشاره به وضع نامطلوب استادیوم ورزشی علی دایی عنوان کرد: کلیه نواقص های موجود در استادیوم علی دایی در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به شکل کامل رفع شده و این ورزشگاه وارد بازدهی کامل خواهد شد.

وی تأکید کرد: درصدد ایجاد یک امتیاز تیم فوتبال لیگ دوم برای استان اردبیل هستیم که همین راستا سرمایه‌گذار مشخص‌شده که با ایجاد این تیم کلیه حمایت‌ها ازجمله زمین چمن، سالن بدن‌سازی و کلیه زیرساخت‌های موردنیاز در اختیار این تیم قرار داده خواهد شد تا دوباره شاهد روزهای خوب فوتبالی در اردبیل باشیم.

**به دنبال فعال کردن یک تیم در لیگ‌های پایین والیبال کشور هستیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل، زیرساخت‌های موجود در والیبال اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: به دنبال فعال کردن یک تیم در لیگ‌های پایین والیبال کشور هستیم تا با بهره‌مندی از وجود سالن ورزشی رضازاده شاهد رشد و توسعه والیبال استان باشیم.

**برگزاری مجمع سالانه سمن‌ها در دستور کار است

انوشیروانی گفت: برگزاری مجمع سالانه سمن‌ها در دستور کار اداره کل قرار دارد و درصدد همسو کردن سمن‌ها با اداره کل هستیم و برنامه‌ریزی مطلوبی نیز برای ادامه فعالیت سمن‌ها در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل بابیان اینکه باید عملکرد سمن‌ها در جامعه ملموس و فعالیت‌ها و اقدامات آن‌ها قابل‌مشاهده و دفاع باشد، اظهار داشت: برای اولین بار مجمع سالیانه سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) در استان برگزار و سمن‌های فعال مورد تشویق و مجوز سمن‌های غیرفعال باطل و حذف خواهد شد.

**بانوان ورزشکار این استان هم صاحب پایگاه قهرمانی شدند

وی با توجه به فعالیت‌های بانوان در سطح استان اردبیل گفت: بانوان ورزشکار این استان هم صاحب پایگاه قهرمانی شدند تا بدون دغدغه تمرین کرده و بیش‌ازپیش در میدان‌ها ورزشی درخشیده و افتخارآفرینی کنند.

استان اردبیل اولین استانی در کشور است که صاحب ۲ پایگاه قهرمانی مجزا یکی مختص خانم‌ها و دیگری برای آقایان هست.

وی اظهار داشت: اعتقادداریم که در صورت حمایت و تأمین زیرساخت‌های لازم بانوان استان نیز همانند مردان حرف‌های زیادی برای گفتن در میدان‌ها مهم ورزشی خواهند داشت و افتخارات زیادی برای کشور و استان کسب خواهند کرد.

انوشیروانی با اشاره به جداسازی ورزش قهرمانی و همگانی در استان بیان کرد: توسعه و بسط ورزش همگانی یکی از اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان بوده اما این به معنی بی‌توجهی به ورزش قهرمانی نیست.

**ایجاد شورونشاط در جامعه باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تلاش می‌شود برای همگانی کردن ورزش رشته‌هایی مانند شطرنج، دوچرخه‌سواری، دومیدانی و گل‌کوچک در داخل شهرها رونق یابد چراکه توسعه ورزش همگانی علاوه بر ایجاد شورونشاط در جامعه باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر بنا به دلایلی ورزش اردبیل آن‌طور که باید نتوانسته زیاد موفق عمل کند و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش می‌شود تا اردبیل به جایگاه حقیقی خود در ورزش برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل جذب حمایت‌های مالی در ورزش را بسیار مهم خواند و افزود: اقدامات خوبی در این زمینه انجام‌شده و در آینده نزدیک با اسپانسرهای ورزشی تفاهم‌نامه‌هایی برای حمایت از ورزش استان در رشته‌های مختلف ورزشی منعقد خواهد شد.

وی از برنامه‌ریزی در سه حوزه جوانان، ورزش قهرمانی و ورزش همگانی در استان خبر داد و بیان کرد: در دوران کرونا انجمن‌های ورزشی در هشت رشته ورزشی مسابقه برگزار خواهد کرد و اداره کل ورزش برای دوران پسا کرونا برنامه‌ریزی‌های خوبی برای ارتقای ورزش در تمامی زمینه‌ها انجام داده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها