موج
کدخبر : ۳۴۰۵۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340575

لیلا سادات موسوی بازیگر و هنرمند تئاتر قم برگزیده چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم،‌ با رای هیئت داوران چهارمین جشنوار سراسری پرده‌خوانی و نقالی غدیر (نقالان علوی)، لیلا سادات موسوی از قم نفر سوم بخش بزگسال رادیویی و صحنه‌ای بانوان این جشنوراه شد. موسوی در روز نخست این جشنواره به اجری اثر «از علی آموز اخلاص عمل» با مضمون جنگ خندق پرداخت و بخشی از مثنوی مولانا را اجراء کرد. طی چهار روز برگزاری جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر 37 اثر در ساختمان رایوی جمهوری اسلامی ایران اجراء شد.

چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) عصر سه‌شنبه ۱۴مردادماه 1399 با برپایی مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد و برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های کودک صحنه‌ای، نوجوان، بزرگسال بانوان، بزرگسال آقایان و بخش رادیویی نعت‌خوانی و منقبت‌خوانی آل‌الله از میان بیش از 300 اثر رسیده به دبیرخانه، انتخاب و معرفی شدند.

جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر به همت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای ارتقای فرهنگ علوی و ایرانی و نیز تقویت، بازپیرایی و به‌روز رسانی هنر سنتی و دیرینه پرده‌خوانی، نقالی و حماسه‌خوانی (نعت و مناقب‌خوانی آل‌الله) هم‌زمان با دهه ولایت و امامت (از عید سعید قربان تا عید غدیر خم) برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها