موج
کدخبر : ۳۴۰۵۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340564

فرید نعیمی خبر داد:

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر از نامگذاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با عنوان دانشگاه مخترعان و مبتکران جوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، فرید نعیمی در نشستی که با اصحاب رسانه داشت، گفت: رتبه اول سایمگو در سال 2020از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر است که نمادی از برون دادهای علمی است.

وی عنوان کرد: سایمگو دانشگاه‌ها را براساس عملکرد پژوهشی و در قالب مقالاتی که در نشریات معتبر بین‌المللی نمایه شده، ارزیابی و رتبه بندی می‌کند.

این مقام مسئول بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر امسال برترین رتبه دانشگاه کشوری را به خود اختصاص داده ودر بین دانشگاه های دولتی و آزاد رتبه هفتم ودر جهان رتبه شصت و هفتم را دارا هستیم که توسط پایگاه سایماگو این رتبه بندی صورت می پذیرد.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با اشاره به این مطلب که دانشگاه رتبه های بسیار خوبی در بحث اختراع کسب کرده افزود: دستگاه ضد عفونی کننده اوراق و  ماشین برقی،  موتور برقی و دستگاه تونل ضد عفونی به همت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اختراع شد.

نعیمی تصریح کرد:دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر در حوزه کار آفرینی و اشتغال در حال ترسیم یک رسالت جدید است؛  فضای اکوسیستم کارآفرینی از جمله این فعالیت هاست که مرکز کاربردی و مهارتی دانشگاه سیاست بازکردن دانشگاه برای شهروندان خمینی شهری و استان و سپس کشور را فراهم‌ نموده و راهکار دوم ایجاد مرکز امور اقتصادی و  درآمدهای اقتصادی ناشی  ازعلوم دانش بنیان است.

وی به تعامل دانشگاه با دستگاه و نهادهای شهرستان اشاره نمود و اضافه کرد: آینده پژوهی دوران پسا کرونا با تعدادی از پژوهشگران دانشگاه در حوزه های خانواده و دیجیتال مارکتینگ و .....در حال اجراست و اطلاعات خوبی به دست خواهد آمد.

دانشگاه ازاد خمینی شهر

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در بحث رشته های دانشگاهی توضیح داد:در سال 1420 با سونامی جمعیت سالمند برخورد می کنیم و مجموعه دانش آموزی امروز اکثرا به دنبال رشته های پزشکی و تخصصی هستند و این درحالی است که در سال 1420 به رشته های مددکاری و روانشناسی نیازمندیم و سیاست کشور اهمیت چندانی برای این مساله قائل نیست و بزرگترین نیاز کشور صنایع خودکارو تمام اتوماتیک است  و این در حالی است که  کمترین استقبال از رشته های فنی می شود.

نعیمی از کشت زعفران توسط بانوان و دانشجویان دانشگاه خبرداد و افزود: در صدد هستیم سبدی از شرکت های تولیدی قرار بگیریم و به سمت ایجاد دانشگاه های دانش بنیان رفته تا سهم ناخالص ملی را از لحاظ درآمد کسب کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: در حوزه فرهنگ، وبینارها و سمینارهای خوبی در چند ماه گذشته صورت پذیرفته است که وبینارهای خانواده و المان های شهری مواردی از وبینارهاست و در این حوزه اطلاع رسانی توسط اصحاب رسانه ضروری است.

وی از تعامل دانشگاه آزاد با شهرداری خبر داد و ابراز کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم نامه هایی در حوزه های مختلف انعقاد نموده که جلسه مشترک تبدیل ضایعات سنگی به موزاییک و سامانه تلفنی 137در خصوص کاهش استرس مردم از بیماری کرونا راه اندازی شد و همچنین با شهرداری کوشک  و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی در بحث  المانهای شهری مباحثی مطرح شد.

نعیمی بحث روز دانشگاه از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که نعیمی در خصوص آن توضیح داد: در کشورهای دیگر روزی به نام روز آزاد دانشگاه وجود دارد که در این دانشگاه نیز جامعه دانش آموزی می تواند از ظرفیت و امکانات دانشگاه بازدید نمایند.

وی در ادامه از طرح پویش خبردادو خاطرنشان کرد: دانش آموزان در دوره پاره وقت ثبت نام کرده و دانش آموز با نشان دادن فعالیت های مهارتی در همان رشته جذب شده تا بتواند از مشکلات حیطه صنعت بکاهد.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر دانشگاه آزاد را مرجع داوری و تعیین سطح علمی اختراعات  کشوری برشمرد و گفت: در حوزه فضا هوا ،ساخت ربات های پرنده و دیگر افتخارات هنر خود را به نمایش گذاشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها