موج
کدخبر : ۳۴۰۰۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340072

جلال گلچین عنوان کرد:

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت دامپروری مغان گفت: به منظور توسعه کشت دانه های روغنی و استفاده از پتانسیل های اقلیمی دشت مغان در عمل آوری محصولات مختلف زراعی، امسال برای اولین بار محصول روغنی کنجد در سطح 6 هکتار بعنوان محصول کشت دوم در اراضی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان کشت گردید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل،  جلال گلچین مدیر عامل شرکت کشت و صنعت دامپروری مغان در حاشیه بازدید از مزارع شرکت  اظهار داشت : به منظورکشت محصولات پربازده اقتصادی و همچنین مقاوم به کم آبی و تأمین نیازهای داخلی کشور به دانه های روغنی، امسال محصول کنجد از ارقام  زودرس در سطح 6 هکتار بعنوان کشت دوم  بعد از برداشت محصولات پاییزه در اداره زراعی 9  بصورت الگویی کشت گردید که در وضعیت فعلی از سطح سبز مناسبی نیز برخوردار می باشد.

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان تصریح کرد: دانه های روغنی کنجدیکی از محصولات قدیمی و پرارزش در کشور می باشد که موارد مصرف مهمی در صنایع غذایی و دارویی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج،  دانه‌های کنجد حاوی روغن بسیار باارزشی هستند این دانه‌ها ۵۵ درصد  روغن و ۲۰ درصد پروتئین و همچنین مواد معدنی کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم و ویتامین های A  ، تیامین، ریبوفلاوین و نیاسین دارند و به همین دلیل یک منبع بسیار غنی از اسیدهای چرب ضروری و بعضی از اسیدهای آمینه‌‌ محسوب می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها