موج
کدخبر : ۳۳۹۸۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339866

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: کرونا در شبانه روز گذشته جان ۳ نفر را در هرمزگان گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین فرشیدی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هرمزگانی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی افزود: از این شمار ۲ مورد ازشهرستان بندرلنگه و یک نفر از شهرستان قشم بوده است.

فرشیدی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان بندرعباس فوتی نداشتیم گفت: شمار فوتی‌های این هفته استان ۳۹ مورد است که نسبت به هفته قبل ۳۶ درصد کاهش داشته ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱ بیمار جدید پذیرش و ۶۴ بیمار ترخیص شدند.

حسین فرشیدی با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی پذیرش بیماران در این هفته گفت: در این هفته تعداد بیماران از ۵۲۰ نفر به ۴۱۲ نفر کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: از همشهریان در استفاده از ماسک سپاسگزارم واز آنان می‌خواهم که در خصوص رعایت فاصله گذاری فیزیکی بیشتر رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: با بررسی‌های انجام شده ۹۰ درصد هم استانی‌ها از ماسک استفاده می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: شهرستان ابوموسی همچنان تنها شهرستان سبز در کشور است، شهرستان بشاگرد سفید، شهرستان‌های سیریک و بستک زرد، بندرخمیر نارنجی و بقیه شهرستان‌ها قرمز است.

 فرشیدی با اشاره با فرارسیدن ایام محرم گفت: برگزاری مراسم‌ها در شهرستان‌های قرمز به صورت مجازی برگزار و در دیگر شهرستان‌ها با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
وی از هم استانی‌ها خواست از پخت غذای نذری در این ایام خودداری کنند و به جای آن ماسک برای افراد نیازمند تهیه کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: وضع استان در پیشگری از ویروس کرونا نسبت به دو هفته قبل بهتر شده است و این به معنای این نیست که افراد دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها