موج
کدخبر : ۳۳۹۸۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339810

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در دیدار با حجت الاسلام ذوالنوری نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت همه مسئولین از ماموریت‌ها و رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمود تقی پور مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ضمن ارائه گزارش از اقدامات و عملکرد این اداره‌کل عنوان نمود: توجه به توسعه آموزش‌های مهارتی می‌تواند زمینه اشتغال جوانان و افراد جویای کار را فراهم نماید.

تقی‌پور ادامه داد: دغدغه امروز خانواده‌ها در یک نگاه کلی موضوع اشتغال جوانان است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای علاوه بر ایجاد اشتغال موجب کاهش آسیب اجتماعی می‌گردد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگر جوان بیکار باشد به نوعی تهدید برای جامعه است و جوان دارای شغل کمتر در معرض خطرات و آسیب‌های اجتماعی است لذا هدایت جوانان و جامعه به سوی مهارت آموزی ضروری است.

وی افزود: سهم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از بودجه در مقایسه با سایر آموزش‌ها بسیار ناچیز است در صورتی که بخواهیم مساله اشتغال حل شود باید به موضوع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جدی‌تر پرداخته شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در خاتمه ضمن تشکر از رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای پیشبرد اهداف مجموعه اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم دست یاری و کمک به سمت مسئولین استانی دراز می‌کنیم و انتظار داریم که نگاه ویژه‌ای به مسائل فنی و حرفه‌ای داشته باشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها