موج
کدخبر : ۳۳۹۵۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339565

امام جمعه چالوس:

امام جمعه چالوس گفت: نماز جمعه یک دانشگاه بزرگ معارف دینی است و به تبیین مسایل دینی و سیاسی و اقتصادی می پردازد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حجت الاسلام سید احمد جباری در نشست با هیات مدیره خانه مطبوعات استان مازندران اظهار داشت: رسانه ها یک ظرفیت مناسب در هر شهرستان بوده و نقش زیادی در توسعه دارند و به بیان مشکلات مردمی می پردازند.

وی ادامه داد: در سال 58 اولین نماز جمعه توسط آیت الله طالقانی به حکم امام خمینی (ره) اقامه شد و امروز در اکثر شهرها نماز جمعه دایر است.

امام جمعه چالوس اذعان داشت: نماز جمعه یک دانشگاه بزرگ معارف دینی است و به مسایل اعتقادی ، دینی در خطبه اول و به مسایل سیاسی ، مشکلات مردمی و مسایل نظامی در خطبه دوم می پردازد.

جباری اذعان داشت: اعتقاد ما بر این است در جایگاه حساس نماز جمعه مسایل باید به طوری بیان شود که هدف رفع مشکلات مردمی و معظلات شهری باشد.

وی تصریح کرد: معتقدم مسایل و مشکلات مردم را باید از طریق شهرستان و استان پیگیری شود و تلاش شود با تعامل رفع گردد و اگر نتیجه نداد از طریق تریبون نماز جمعه بیان شود.

امام جمعه چالوس تاکید کرد: ارتباط با رسانه در جهت اطلاع رسانی و پوشش اخبار نهاد نماز جمعه ضروری است و قطعا ارتباط با رسانه ها به صورت مطلوب تر پیگیری می شود.

وی گفت: انتظار ما از رسانه ها این است اخبار حوزه نماز جمعه را پوشش دهند و برقرار کننده ارتباط ما با مردم باشند.

جباری تاکید کرد: در خطبه دوم نماز جمعه همواره به بیان مسایل و مشکلات مردمی می پردازیم که نیاز است مردم بدانند امام جمعه شهر دغدغه مردم را دارد و نیاز است رسانه به خوبی اطلاع رسانی کنند.

امام جمعه چالوس تاکید کرد: نیاز است خانه مطبوعات استان مازندران مشکلات حوزه رسانه را شناسایی و در جهت رفع آن تلاش کرده و مشکلات حوزه رسانه به حداقل برسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها