موج
کدخبر : ۳۳۹۱۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339156

واکنش رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس به اتفاقات اخیر شهرداری؛

رئیس شورای شهر بندرعباس، گفت: مگر شهرداری بندرعباس چند منطقه دارد که کشف فسادِ مدیریت ارشد در دو منطقه توسط دستگاه‌های ذی ربط، منجر به تغییرات گسترده شده‌است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فاطمه جراره، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در نطق پیش از دستور یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای این شهر به اتفاقات اخیر در شهرداری اشاره کرد و گفت: اوضاع اسفناک امروز شهر و شهرداری بندرعباس نتیجه لجاجت و پافشاری بر تصمیمات نادرست و انتصابات ناصواب و نشنیدن خیرخواهی آشکار و پنهان مشفقان دلسوز بوده است؟ ومردم تحمل شنیدن اتهام فساد در سطوح بالای شهرداری را ندارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این روزها خبرهای جانفشانی‌ کادر درمان از یک سو و فشارهای سنگین اقتصادی تحمیل شده بر خانوارهای ایرانی از سوی دیگر  بعضی را به خطا نیاندازد که حنجره های پاک دیگر رمقی برای افشای موریانه‌های فساد و لانه‌های تباهی ندارند.

جراره تشریح کرد: آنان که خنجر‌های طمع را از پشت و پهلو در پیکر مردم مظلوم بندرعباس فرو می‌کنند بدانند،  نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر بندرعباس تا  آخرین نفس در مقابل وجود بی مقدار همه آنها خواهند ایستاد و نخواهند گذاشت بیش از این منافع مردم خرج مطامع ننگین آقایان و آقازادگان شود.

⁩وی با بیان اینکه آقای شهردار! خبر دستگیری مدیران ارشد شهرداری را شنیده اید، ادامه داد:  آیا ایشان را با اراده ی خود منصوب کردید؟ یا دیگری از بیرون شهرداری چنین خبطی را بر شما تحمیل و بر بقای آنها اصرار کرده است؟ آیا گمان نمی‌کنید باید با سری افکنده و چشمانی خجل از مردم نجیب بندرعباس عذرخواهی کنید و غده‌های خفه کننده فساد رسیده به حلقوم شهرداری را با دست خود بیرون بکشید؟

وی در ادامه نطق اذعان داشت: آقای شهردار! جز این است که اوضاع اسفناک امروز شهر و شهرداری بندرعباس نتیجه لجاجت و پافشاری بر تصمیمات نادرست و انتصابات ناصواب و نشنیدن خیرخواهی آشکار و پنهان مشفقان دلسوز بوده است؟

رئیس شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه پاسخ خود در آن روز که تذکرنامه سازمان بازرسی در باب ورود مدیران شهرداری به کارهایی که نباید، در همین صحن شورا خوانده شد را بخاطر دارید، ادامه داد: آقای شهردار! مردم از منتخبان خود می‌پرسند که مگر شهرداری بندرعباس چند منطقه دارد که کشف فسادِ مدیریت ارشد در دو منطقه توسط دستگاه‌های ذی ربط، منجر به تغییرات گسترده شده‌است؟

جراره با اشاره به اینکه آقای امینی زاده! اگر در جریان تخلفات بوده اید وااسفا!  اگر در جریان نبوده اید وامصیبتا، تاکید کرد: انگیزه‌های پرسنل توانمند و با تجربه شهرداری را با وارد کردن مدیرانی کشتید که چنین تباهی‌هایی را آفریده‌اند و اکنون در شهرداری این پرسش شنیده می‌شود که اگر هدف، رسیدن به چنین نتیجه‌ای بود چه نیازی به آوردن مدیر از جای دیگر؟ این سطح از خرابکاری را که همه می‌توانند!

جراره در ادامه از ⁩رئیس محترم کل دادگستری استان هرمزگان، دادستان، دستگاه‌های محترم نظارت درخواست مقابله با فساد را عنوان کرد و گفت: اکنون که همت گمارده‌اید و پیگیری و نظارت‌هایتان را با دقت بیشتر و فاصله نزدیک‌تر از درون شهرداری انجام می‌دهید امید است که طبق آیه ۱۲ سوره مبارکه توبه سرمنشأ و رأس فساد را پیدا و با آن برخورد جدی و شدید کنید.

وی در ادامه با بیان اینکه گمان نکنید اینان که هم اکنون متهم هستند، حلقه انتهای فسادند، که این برداشت فقط به تغییر مهره‌ها و نه تغییر روشها خواهد انجامید، اضافه کرد: در مبارزه با فساد، حتی اینکه پدر کسی بار انقلاب را به دوش می‌کشیده شما را نفریبد که پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد.

وی گفت: مدیران و همکارانم در شهرداری، در پاکدستی و سلامت اغلب شما شکی نیست اما خطاب به آن معدود افرادی که خود را در بین پاکان پنهان کرده اند با جدیت می‌گویم که تا فرصت دارید این رویه را تغییر دهید و سرنوشت دستگیرشدگان در چنگال قانون را مایه عبرت کنید و ببینید چگونه کارفرمایان فساد به سادگی از آنان برائت جستند و دامن خود را از آن لجنزار بیرون کشیدند و عمل آنان را اقدامی «خودسرانه» نامگذاری کردند.

وی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس، افزود: فرصت‌ها زودتر از حرکت ابرها می گذرد و ما علاوه بر پیشگاه مردم، بزودی در پیشگاه خداوند، پاسخگو  و حاضر خواهیم بود. ما می‌توانیم دست در دست هم بنیاد فساد را بکنیم و ریشه آن را بخشکانیم.

رئیس شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: از اختیاراتی که قانون در پیش پای ما و اعتمادی که ملت در پس ما قرار داده‌اند نهایت بهره را ببریم و باری که پذیرش این مسئولیت بر دوشمان گذاشته است را به منزل مقصود برسانیم.

وی با گله مندی از اینکه وضعیت امروز شهرداری برازنده بندرعباس نیست، گفت: حقوق و بیمه طیف زیادی از کارمندان و کارگران عقب مانده است، کوهی از تعهدات بر زمین مانده، بازپرداخت مطالبات پیمانکاران با تبعیض‌های شرم‌آور انجام می‌شود و موضوعات فراوان دیگری اداره شهر را به ابتذال کشانده که می‌دانید و می‌دانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها