موج
کدخبر : ۳۳۸۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338825

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز آخرین اطلاعات را در خصوص کرونا در استان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز،حسین کریم با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم به منظور کاهش قدرت انتقال ویروس کرونا ، اظهار کرد: از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون بیش از ۱۱ هزار و ۵۲۱ نفر با علائم مشکوک در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان البرز بستری شده اند که از این تعداد تست هشت هزار و ۷۳۶ نفر مثبت بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا متأسفانه ۶۱۰ نفر در استان البرز جان خود را از دست داده اند، گفت: آمار فوتی‌های مثبت و مشکوک به این بیماری نیز تاکنون بیش از ۷۵۰ نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با تاکید بر اینکه در حال حاضر حدود ۶۴۰ بیمار مشکوک، محتمل و قطعی به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: از این تعداد تاکنون تست ۲۰۷ نفر مثبت شده است.

دکتر کریم تعداد بیماران بدحالی که در حال حاضر در بیمارستان‌های استان البرز بستری هستند را ۱۳۵ نفر اعلام کرد و گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ بیمار وارد بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی شده اند.

وی تاکید کرد که آمار تکان دهنده بیماری کرونا در استان البرز تنها یک مورد را به ما گوشزد می‌کند و آن رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در راستای مقابله با این بیماری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه استفاده از ماسک توسط مردم اهمیت بالایی دارد، گفت: در این زمینه با همکاری سازمان صمت و تیم بازرسی تعزیرات استان البرز، بازار عرضه و فروش ماسک را از لحاظ قیمت کنترل و نظارت خواهیم کرد تا به راحتی در اختیار مردم قرار داده شود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها