موج
کدخبر : ۳۳۸۵۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338531

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرزاز بالا رفتن مصرف برق در استان خبر داد و گفت: با توجه به میزان مصرف احتمال قطعی برق وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز،  روابط عمومی شرکت توزیع برق البرز، بهنام بیات گفت: با مشخص شدن سقف پیک مصرف برق در تمام استان های کشور، البرز از این وضعیت عبور کرده و وارد وضعیت زرد شده است.

وی افزود: همزمان با گرم شدن تدریجی هوا در این هفته و هفته آینده صنعت برق شاهد عبور از پیک و ماکزیمم مصرف خواهد بود که از مشترکان بخش خانگی و تجاری تقاضا می شود در بازه زمانی ۳۰ تیر تا پایان مرداد ماه سال جاری مصارف خود را تا ۱۰ درصد کاهش دهند تا از هرگونه خاموشی احتمالی جلوگیری و در صورت رعایت موضوع مشترکان تجاری مشمول پاداش همکاری خواهند شد.

وی تاکید کرد: از مردم انتظار می رودهنگام خروج از منزل یا محل کار سیستم‌های سرمایشی خود را خاموش و در ساعات اوج مصرف ( ۱۲ الی ۱۷) و (۱۹ الی ۲۳) به هیچ عنوان از وسایل پرمصرف برقی همانند لباسشویی، جاروبرقی، ظرفشویی،  اتو و ... استفاده نکنند.

بیات افزود: مشترکان در ساعات اوج پیک مصرف از دور کند کولرهای آبی استفاده و دمای کولرهای گازی خود را روی عدد ۲۴  دمای آسایش تنظیم و برای کولرهای آبی خود از سایبان استفاده کنند تا با مدیریت مصرف برق، استان به خوبی از اوج بار تابستان عبور نماید.

وی  با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای مدیریت بهینه مصرف برق در دستگاه های اجرائی استان، بهره گیری از مولّدهای برق اضطراری است که بهترین  نوع همکاری دستگاه های اجرایی در ساعات اوج مصرف برق محسوب می شود و از ساعت ۱۲ به بعد سیستم های سرمایشی را خاموش کنند و در صورت رعایت نکردن مدیریت مصرف برق پرسنل عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز وارد عمل شده و نسبت به قطع این سیستم ها اقدام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز گفت: اگر کارخانه های  استان در برنامه های مدیریت مصرف همکاری لازم را با لحاظ کردن اوقات فراغت کارگران و کارمندان بین ساعات ۱۳ الی ۱۵، بازنگری در فرآیندهای تولید، استفاده از تجهیزات دیزل ژنراتورها را لحاظ کنند احتمال خاموشی در استان کم می شود.

وی در خصوص تجهیزات نوین از جمله سیستم هایIOT   ( اینترنت اشیا ) اظهار داشت: با ورود به کلیه بازارهای بزرگ و سرمایه گذاری در آنها توانستیم این تجهیزات را به رایگان نصب و اسپلیت ها در دمای مناسب را تحت کنترل در آوریم.

وی در پایان از مشترکان تجاری خواست، با خاموش کردن لامپها در روز و استفاده از نور طبیعی به حفظ پایداری شبکه کمک کرده تا از مرز بحرانی عبور و با برنامه ریزی در صنعت برق، دست به دست هم از روش های نوین مدیریت مصرف استفاده تا از ناپایداری شبکه و افزایش احتمال خاموشی جلوگیری کنیم.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها