موج
کدخبر : ۳۳۷۶۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337604

مدیر بهزیستی شهرستان کرمانشاه:

صفدر مظفری راد گفت: سازمان بهزیستی کرمانشاه از کودکان کار و خانواده آنها همزمان با شیوع همگانی بیماری کرونا حمایت می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیر بهزیستی کرمانشاه از توزیع بسته های حمایتی  بین کودکان کار کرمانشاه و خانواده آنها از محل اعتبارات سازمان بهزیستی کرمانشاه، هم زمان با شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت : علاوه بر ارائه خدمات تخصصی، از ابتدای سال تاکنون با توجه به شیوع بیماری کرونا در کرمانشاه و کاهش رونق کسب و کار به منظور حمایت از کودکان کار و خانواده آنها که عمدتا از اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه می باشند طی چندین مرحله نسبت به توزیع بسته های حمایتی بین این طیف از جامعه هدف اقدام گردید.

مدیر بهزیستی کرمانشاه بیان داشت: این بسته های حمایتی شامل تخصیص اعتبار بیش از 550 میلیون ریال طی 2 مرحله ، توزیع بیش از 100 کیسه برنج، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی شامل ماسک ، دستکش، مواد شوینده و ضدعفونی کننده طی چند مرحله و هم چنین گشت زنی در سطح شهر با مشارکت مراکز کاهش آسیب گذری سیار و تیم خدمات سیار اورژانس اجتماعی به منظور شناسایی و ساماندهی کودکان کار ، تاکید بر عدم تردد کودکان در اماکن عمومی و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی بوده است.

صفدر مظفری راد در خصوص خدمات رسانی به کودکان کار نیز اظهار داشت : چهار مرکز به نام های رهنما ، افق ،مهر پاکان ، و مرکز دولتی کودکان خیابانی حدود ۴۰۰ کودک کار را تحت حمایت خود دارند که به آنها خدمات آموزشی و حمایتی ارائه می نمایند.

وی اظهار داشت : برگزاری کارگاه های آموزشی ، ارائه خدمات روانشناسی و مددکاری ، پرداخت هزینه های درمانی ، تهیه لوازم ضروری منزل و کمک هزینه زندگی ، توزیع بسته های غذایی  ، توزیع بسته های آموزشی و حرفه آموزی ، پوشاک و همچنین ویزیت رایگان توسط پزشکان خیر از خدمات ارائه شده به کودکان مذکور می باشد.

مدیر بهزیستی کرمانشاه در ادامه افزود: با توجه به اینکه دستگاههای اجرایی دیگر نیز در ساماندهی کودکان کار وظایفی بر عهده دارند، لذا در صورت مشارکت و حضورشان میتوان اقدامات مطلوبتری را به جامعه هدف ارائه نمود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها