موج
کدخبر : ۳۳۷۴۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337445

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ببا تاکید بر پیشگیری از فرار مالیاتی، بر نظارت وصول مالیات شرکت ها و نهادهایی که در استان فعالیت می‌کنند اما مالیات آن ها در استان‌های دیگر وصول می‌شود، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان، روز یک‌شنبه به مناسبت هفته مالیات و فرهنگ‌سازی مالیاتی در دیدار با مدیرکل، معاون و جمعی از کارکنان اداره کل امور مالیاتی هرمزگان مالیات را مطمئن‌ترین و باثبات‌ترین منبع در آمد کشور دانست و بر نظارت وصول مالیات شرکت‌ها و نهادهایی که در استان فعالیت می‌کنند اما مالیات آن ها در استان‌های دیگر وصول می‌شود، تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه در چشم‌انداز کشور درآمدهای نفتی در جایگاه پس از درآمدهای مالیاتی قرار دارند، بیان داشت: با برنامه ریزی انجام شده و مسیر درست و خوب ریل گذاری شده در سازمان امور مالیاتی جهت تامین درآمدهای مالی کشور و پیشی گرفتن از درآمدهای نفتی شاهد رشد خوبی در این مسیر هستیم.

امام جمعه بندرعباس یادآور شد: مالیات از منابع درآمدی مطمئن و پایداری است که می‌توان کشور را در شرایط مختلف و به خصوص شرایط بحرانی اداره کرد.

به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، کارکنان این اداره‌کل در سراسر استان ماموریت و وظایف خود در دستگاه‌های مالیاتی استان را به خوبی انجام داده‌اند.

وی توصیه کرد: در راستای فرهنگ‌سازی مالیاتی ائمه جمعه، صاحب‌نظران و اصحاب رسانه با اداره کل امور مالیاتی هرمزگان همکاری کنند تا شاهد بیش‌از پیش مشارکت مردم در پرداخت مالیات و در نتیجه توسعه و آبادانی بیشتر استان باشیم.

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد یک ساله این اداره کل بیان داشت:‌ باتوجه به شرایط گسترش ویروس کرونا، سازمان امور مالیاتی در این راستا مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی در منابع اشخاص حقیقی و حقوقی و ارزش افزوده برای رفاه حال مودیان محترم مالیاتی تا ۲ ماه تمدید کرده است.

شاکر رضا مریدی افزود: همچنین‌ مودیانی که تا پایان تیرماه امسال اصل مالیات خود را پرداخت کنند، از شرایط بخشودگی صد درصد جرائم بهره‌مند می‌شوند.

به گفته وی، یکی دیگر از اقدامات مهم سازمان امور مالیاتی در راستای رفاه مودیان و جلوگیری از حضور فیزیکی افراد در راستای پیشگیری از گسترش کرونا به سامانه ابلاغ الکترونیک اشاره کرد که مودیان با واردشدن به آدرس www. tax. Gov.ir می‌توانند نسبت به فعال شدن آن اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها