موج
کدخبر : ۳۳۷۴۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337442

توسط معاون استانداری مطرح شد؛

معاون استانداری قم بر داشتن مدیریت واحد در کوه خضر(ع) تأکید و گفت: پیشنهاد می‌شود این مکان با رعایت همه ضوابط به بخش خصوصی داده شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، یونس عالی‌پور در جلسه ساماندهی اطراف کوه خضر نبی(ع)، با اشاره به اینکه کوه خضر نبی(ع) یکی از مکان‌های زیارتی و سیاحتی استان قم است، اظهار کرد: این کوه با قدمت بیش از 3 هزار سال هرساله از گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری پذیرایی می‌کند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم بیان کرد: زمانی طلاب و علمای بزرگی برای عبادت و چله‌نشینی به این مکان مقدس می‌رفتند و این مکان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

عالی‌پور با تأکید بر لزوم ساماندهی هر چه سریع‌تر این مکان گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل نابسامانی این مکان، نظارت چند دستگاه حاکمیتی همچون اوقاف و امور خیریه، بسیج، شهرداری، فرمانداری و استانداری بر آن است.

وی با بیان اینکه یک ظرفیت قوی اقتصادی در این مکان نهفته است، تأکید کرد: ساماندهی این مکان به پول نیاز ندارد بلکه باید این چند دستگاه و ارگان را دورهم جمع کرده و یک هیئت‌امنا برایش تشکیل دهیم و این هیئت‌امنا ظرف حداکثر یک هفته آینده پیشنهادات خود را برای ساماندهی اطراف کوه خضر نبی(ع) ارائه دهد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم ادامه داد: عدم ساماندهی و کنترل این مکان سبب بروز برخی مشکلات اجتماعی و فرهنگی می‌شود و با ساماندهی آن به اشتغال و جلوگیری از بیکاری جوانان کمک کرد.

وی تصریح کرد: نابسامانی و عدم کنترل مکانی که مزار شهدای گمنام در آن قرار دارد و جایی برای عبادت عرفا و بزرگان دینی بوده دور از شأن مسئولان استان بوده و باید هر چه سریع‌تر نسبت به ساماندهی آن اقدام کنیم.

عالی‌پور خاطرنشان کرد: مسؤولان استان هر چه سریع‌تر نسبت به ساماندهی اطراف کوه خضر نبی(ع) اقدام کرده و برای پیاده‌رو کردن آن اهتمام داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها