موج
کدخبر : ۳۳۷۲۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337229

مدیر کل بهزیستی استان کردستان:

مدیرکل بهزیستی استان کردستان با اشاره به اینکه اراِه خدمات این نهاد حمایتی مختص به افراد خاص نیست گفت: بهزیستی خدمات را به گونه ای اراِه میدهد که همه شهروندان از بدو تولد تا سالمندی از آن بره مند گردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید صباح قریشی ظهر امرروز شنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس بهزیستی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه معاونت مشارکتهای مردمی، تعداد 2103 فقره وام به مددجویان با بهره بانکی 4 درصد پرداخت شده است.

13وی در ادامه گفت: میلیارد و 560 میلیون ریال هم در مراکز و موسسات تحت پوشش بهزیستی برای تهیه اقلام بهداشتی مددجویان در چند ماه اخیر هزینه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان گفت: افراد تحت پوشش این نهاد حمایتی علاوه بر مستمری و یارانه‌ها، 24 میلیارد ریال نیز در قالب تسهیلات برای مقابله با کرونا دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه بدلیل شیوع ویروس کرونا مراکز اختیاری و اجباری ترک اعتیاد تعطیل شده بود، افزود: هماهنگی‌های لازم انجام شد تا معتادین متجاهر جمع‌آوری و در مراکز بهزیستی نگهداری شوند.

قریشی با بیان اینکه در مجموع 250 معتاد متجاهر در کردستان شناسایی شده است، اضافه کرد: 599 نفر معتاد متجاهر در مراکز پذیرش شدند که برخی از آنها برای چندمین بار مراجعه ‌کرده‌اند.

مدیر کل بهزیستی استان کردستان افزود: تعداد 43 هزار نفر از زنان و دختران مناطق حاشیه از خدمات پایگاه های خدمات اجتماعی بهره مند شده اند.

وی یادآور شد: سال گذشته 263 نفر از کسانی که در کمپ‌های به صورت خودمعرف اقدام به ترک اعتیاد کرده بودند از بهزیستی تسهیلات دریافت گرفتند که در مجموع 52 میلیارد ریال اعتبار به آنها برای ایجاد اشتغال تعلق گرفت.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان با اشاره به اینکه برای بیمه خویش فرمای یک هزار و 367 نفر، 340 میلیارد ریال پرداخت شد، تاکید کرد: سال گذشته برای تسهیلات خود اشتغالی 2 هزار و 103 نفر 470 میلیارد ریال پرداخت شد.

وی با بیان اینکه مشارکت‌های مردمی در موسسات زیر نظر بهزیستی سال گذشته 160 درصد افزایش یافته است و به رقم 757 میلیار ریال رسیده است، گفت:‌ سال گذشته 160 واحد مسکونی به مددجویان اهدا شد که هدف گذاری برای امسال ساخت 350 واحد مسکونی است که اکنون 374 واحد در مرحله نازک کاری قرار دارد.

قریشی با اشاره به اینکه 90 درصد کارها را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم، یادآور شد: 53 مرکز خدمات بهزیستی برای انجام کارهای مرتبط با این نهاد مجوز دریافت کرده‌اند که به زودی آغاز به فعالیت می‌کنند.

از 21 تا 27 تیر هفته بهزیستی نامگذاری شده است و شعار امسال این هفته شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها