موج
کدخبر : ۳۳۶۸۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336891

گلایه آیت الله اعرافی:

مدیر حوزه‌های علمیه ضمن تأکید بر ظرفیت های بین المللی شهر مقدس قم بر استفاده حداکثری ظرفیت پویای این شهر برای ارتقاء ارتباطات و تعاملات بین المللی تأکید کرد و گفت: متاسفانه تنها یک درصد ظرفیت بین المللی شهر قم فعال شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با رئیس کمیسیون عمران مجلس و ۲ تن از معاونان وزارت راه و مسکن و شهرسازی ، با اشاره به لزوم تلاش و اهتمام جدی‌تر برای حل مشکل‌های موجود در حوزه مسکن کشور، اظهار کرد: در عرصه مدیریت شهری، نیاز به اهتمام روز افزون نسبت به آثار تاریخی و میراث فرهنگی قم وجود دارد.

اعرافی، درادامه با تاکید براهمیت بازسازی علمی و پژوهشی حوزه‌های علمیه متناسب با نیازهای امروز و لزوم پاسخگویی به نیازهای عموم مردم،‌اظهار داشت: حوزه علمیه زمانی، حوزه واقعی است که بتواند گره را از پیش روی جامعه بگشاید و در حوزه مبانی دینی و معرفتی ضمن مطالبه گری از مسئولان، خود نیز در این راستا پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: طراحی ۸۰۰ عنوان برنامه متناسب با نیازهای معرفتی جامعه،‌ طراحی درختواره علمی حوزه، تحصیل ۱۰۰ هزار طلبه از ۱۰۰ کشور جهان و سراسر ایران در قم،‌ تدریس ۲۰۰ رشته تخصصی مرتبط با علوم دینی، حضور بیش از ۱۰ هزار استاد پژوهشگر، انتشار ۱۰۰ نشریه تخصصی و همچنین ارتباط علمی ۲ هزار مجموعه علمی داخلی و خارجی با مراکز و موسسات قم، از ظرفیت های ممتاز این استان است.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به حضور گسترده، خودجوش و انقلابی طلاب علوم دینی برای کمک به مردم در حوادث و بلایای مختلف، خاظر نشان کرد: حضور چند هزار نفری طلاب و نقش آفرینی آنها در سیل، زلزله و مقابله با کرونا منظره‌ای زیبا از حرکت های جهادی حوزه را ترسیم نمود.

وی با تأکید بر این که حدود ۵۰ نهاد مرتبط با فعالیت های حوزوی برای عقد تفاهم نامه همکاری تحت قالب برنامه های ۵ ساله شناسایی شده‌اند، خاطرنشان کرد: همکاری حوزه و آموزش و پرورش به منظور ارتقاء بنیه های معرفتی فرزندان، تنها یکی از این طرح ها و برنامه های ۵ ساله به شمار می رود.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: شهر قم از شاخص های علمی و حوزوی منحصر به فردی در جهان برخوردار است به همین دلیل باید در زمینه آسیب های اجتماعی این شهر قدم های جدی تری متناسب با جایگاه ویژه و خاص شهر مقدس قم برداشته شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها