موج
کدخبر : ۳۳۶۸۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336815

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز از رسیدگی فوری به تخلفات بخش لوازم خانگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، رامین ربیعی گفت: به همین منظور  بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق های اصناف مکلفند ضمن رصد و پایش مستمر بازار محصولات لوازم خانگی ، نسبت به کنترل و نظارت ویژه بر زنجیره تولید تا مصرف نظارت کنند.

وی اضافهً کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز ضمن هماهنگی با سازمان حمایت، تعزیرات حکومتی و سایر مراجع قضایی، پرونده های تشکیل شده را در موعد مقرر مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

ربیعی گفت: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، کلیه واحدهای تولید و عرضه در زمینه تولید لوازم خانگی به خصوص  کالاهای پرمصرف شامل یخچال، فریزر، لباسشویی، اجاق گاز باید اقدام به درج شناسه بر روی کالا کرده و از عرضه کالای بدون شناسه خودداری کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه رعایت درصد سود قانونی، فروش کالا با فاکتور رسمی و ارائه گارانتی برای تمامی کالاها به خصوص لوازم خانگی اجباری و الزامی است، بیان داشت: در استان  به دلیل وجود  چند برند مطرح لوازم خانگی رصد این تولیدات از درب کارخانه تا انبار و فروشگاهها صورت  و در صورت افزایش قیمت لوازم خانگی بیش از نرخ مصوب، متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

ربیعی گفت: واحدهای صنفی از جمله نمایندگی های رسمی فروش ملزم به نصب برچسب قیمت مصرف کننده مطابق با قیمتهای اعلامی در سامانه هستند و با هرگونه تخلفی از جمله گرانفروشی، احتکار، امتناع از عرضه به شدت برخورد می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در طرح ویژه بازرسی از واحدهای صنفی و  توزیع کننده لوازم خانگی، اتاق های اصناف باید ضمن هماهنگی با بازرسی صنعت، معدن و تجارت  استان با اعمال نظارت جدی  بر واحدهای عرضه کننده صنفی، موضوع الزام رعایت قیمتهای ثبت شده در سامانه ۱۲۴  با درج قیمت روی محصولات را به تمامی فروشندگان و عرضه کنندگان لوازم خانگی ابلاغ و رصد و پایش در این زمینه را در اولویت نظارت های خود قرار دهد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: طرح تشدید بازرسی و برخورد با متخلفین گرانفروشی به ویژه در بخش نمایندگی ها و عاملین توزیع کل، بنکداران و عمده فروشان لوازم خانگی با شدت و جدیت در حال پیگیری است.

ربیعی اظهار داشت: بنکداران و فروشگاههای لوازم خانگی، ملزم به ثبت موجودی خود در سامانه جامع انبارها هستند و در صورت هرگونه اهمال و کم کاری باید عواقب آن را نیز پذیرا باشند.

وی گفت: قطعا واحدهای تولیدی لوازم خانگی که کالاهایی با قیمت مناسب تر و کیفیت بالاتر به بازار عرضه نمایند در دریافت مواد اولیه تولید مانند ورق، مس، ارز و... در اولویت خواهند بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با بیان اینکه بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری برای جلوگیری از احتکار کالاها در اولویت قرار دارد و مردم نیز به دور از خریدهای هیجانی محصولات مورد نیاز خود را در زمان مورد نیاز خریداری کنند، اذعان کرد: طبق اعلام سازمان حمایت حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد مجوز افزایش قیمت کالاهای تولیدی لوازم خانگی را در این مقطع زمانی نسبت بهمن ماه سال ۹۷ صادر کرده است و بازرسین ما با هرگونه افزایش قیمت خارج از ضوابط و مجوز صادر شده برخورد جدی خواهند کرد.

ربیعی بیان کرد: مطابق اطلاعیه‌های داده شده توسط سازمان حمایت کلیه لوازم های خانگی عرضه‌شده در بازار باید در سامانه ۱۲۴ ثبت شده و عرضه کالا با قیمت‌های بالاتر از قیمت ثبت شده در سامانه مذکور تخلف محسوب می‌شود، در این سامانه قیمت‌ها به تفکیک برند درج شده و برای توزیع‌کنندگان خرد و عمده درج شده است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها