موج
کدخبر : ۳۳۶۰۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336064

امام‌ جمعه بندرعباس گفت: یاد و خاطره حادثه شهدای ایرباس سال ۶۷ باید زنده نگه داشته شود و نماد آن در منظر مردم قرار بگید تا جنایت آمریکا و حقوق بشری که ادعا می‌کنند، فراموش نشود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام و‌المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی‌ فقیه در استان هرمزگان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی سال 67 اظهار داشت: امروز تفسیر روشنی از حقوق بشر آمریکایی را در انظار بین‌المللی شاهد هستیم. حوادث این روزها در آمریکا مثالی از این حقوق‌بشر است که پا را بر گردن سیاه‌پوستان می‌گذارند.

امام‌جمعه بندرعباس گفت: درباره سرخ‌پوستان هم رفتار آمریکا اینگونه بود و نسل‌کشی را رقم زدند و پس از آن به برده‌داری و وارد‌کردن سیاه‌پوستان از آفریقا اقدام کردند و جان‌های زیادی را ستاندند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: این‌ها گوشه‌ای از حقوق‌بشر آمریکایی در داخل ‌آمریکا‌ست، قلع و قمع جنبش وال‌استریت دیگر اقدام غیر‌انسانی در آمریکا با مردم خودشان بود. در بعد جهانی هم پس از گذشت 75 سال قریب به 90 حمله یا تهدید به حمله در کشورهای مختلف از سوی آمریکا شاهد هستیم، این‌ها گوشه‌ای از سیاهه ظلم و ستم و نقض حقوق‌بشر از سوی آمریکایی‌ها است و گویای یک حقیقت بوده که اگر یک کشور تجاوزگر باید در سطح بین‌المللی محاکمه شود آن کشور قطعا آمریکاست.

وی ادامه داد: جنایات آمریکا درباره ایران سیاهه بزرگی است که در دوره‌های مختلف مصادیق زیادی دارد و به ملت ایران ظلم‌های زیادی روا داشتند. این کشور دست از اقدامات جنایتکارانه خود بر نخواهد داشت، داعش را به‌وجود آورد و جنایات متفاوتی را در خاورمیانه رقم زد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: هر‌جا جنایتی هست نام آمریکا آنجا وجود دارد و این کشور یکی از محورهای توطئه‌ و جنایت در سراسر جهان بوده است. در هفته حقوق بشر آمریکایی شاهد یکی از جنایات بزرگ آمریکا هستیم، ‌آنچه حادثه غم‌انگیز پرواز 655 را متمایز می‌کند این است که آن‌ها با پررویی تمام این مسئله را اعلام کردند و نه تنها عذرخواهی نکرده بلکه به فرمانده ناو مدال افتخار دادند.

وی ادامه داد: در این حادثه بیش از 57 کودک جان باختند بعد با افتخار به قاتلان آن‌ها مدال افتخار دادند، همین حرکت و انجام تعمدی این عمل سبب تمایز این حادثه شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: امروز نیاز داریم نمادهای مقاومت و جنایات آمریکایی‌ها علیه ملت ایران را به نمایش گذاشته و آن‌ها را زنده نگه داریم و در منظر مردم آن‌ها را داشته باشیم، نماد هواپیمایی ایرباس را باید بسازیم در منظر مردم برای فراموش‌نکردن این وقایع بگذاریم.

وی تاکید کرد: ما رسماً اعلام کردیم ماندن آمریکا در خلیج‌فارس گره‌ای از کار نوکران‌شان باز نخواهد کرد بلکه برای خود آمریکا هم هزینه در بر خواهد داشت و ضرر خواهند کرد، این نتیجه خون پاک شهداست و به زودی آمریکا از خلیج فارس خواهد رفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها