موج
کدخبر : ۳۳۵۱۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335192

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عامل اصلی افزایش کرونا در استان را مسافرت و یا استقبال از مسافرانی مناطق قرمز اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، مقابله و مبارزه با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا در هفته اخیر، اظهار کرد: در هفته اخیر میزان مراجعان و افراد بستری بیشتر شد اما در دو روز گذشته شاهد روند ثابتی بودیم.

وی بیان کرد: اغلب افرادی که در دوران شیوع مجدد ویروس به مراکز درمانی مراجعه کردند یا مسافرت رفته و یا از مسافران مناطق قرمز استقبال کرده بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: فصل پاییز که معمولا بیماری آنفلوآنزا نوع A و B را داشتیم در پیش رو است که متاسفانه امسال باید همراه با بیماری کووید19 آن را تجربه کنیم.

وی یادآور شد: شستشوی کامل دست، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در مجامع عمومی همیشه توصیه می‌شود و از شهروندان انتظار داریم این مسائل را رعایت کنند.

قدیر گفت: در فاصله گذاری اجتماعی استان قم یکی از استان‌های موفق در کشور بود که انتظار داریم همواره مردم رعایت کنند و رسانه‌ها نیز در این راستا کمک جامعه سلامت باشند.

وی ادامه داد: هر بیمارستانی باید بخشی از بیمارستان را به بیماران کووید19 اختصاص دهد تا در صورت بروز هر گونه شیوع مجدد، بتوانیم بیماری را کنترل کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها