موج
کدخبر : ۳۳۵۱۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335182

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب، از بهبودی بیمار کرونایی پس از جدال 23 روزه در بیمارستان این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از بهبودی کامل بیمار کرونایی در این بیمارستان خبر داد، و گفت: بیمار خانم 49 ساله اهل و ساکن شهر میناب با علائم سرفه، تب شدید و تنگی نفس به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب مراجعه می کند؛ که پس از معاینه اولیه توسط طب اورژانس با تشخیص مشکوک به کرونا بستری، و به مشاوره متخصص عفونی ارجاع داده می شود.

زهرا معلمی متخصص بیمارهای عفونی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب گفت: با مشاهده سی تی اسکن اولیه و درگیری وسیع دوطرفه ریه و همچنین اکسیژن خون زیر 50درصد با قطعیت بیماری کرونا به بخش مراقبتهای ویژه کووید ۱۹ (آی سی یو کرونا) با حالت تهویه اکسیژن جهت شروع و درمان فوری منتقل گردید این بیمار متاسفانه پس از 5 روز رفته رفته دچار تنگی تنفسی شدیدتر همراه با استفاده از ماسک های NIV و cpap متصل به دستگاه اینتوبه ( تنفس مصنوعی) پیدا کرد و امید به نجات بیمار ناممکن به نظر می رسید.

معلمی افزود : از آنجائیکه بیمار در سن نزدیک به میانسالی بود و هنوز مقاومت بدنی با روحیه فعالی داشت، همچنان امید به بازگشت بیمار داشتیم و با مراقبتهای شدید زیر نظر پزشکان بیهوشی و کارشناسان پرستاری بخش آی.سی.یو کووید به صورت رندم 12 ساعته پزشکی با تجویز داورهای اینترفرون، کلترا، IVIg و سایر داروهای مربوطه جهت درمان تخصصی صورت گرفت، که حال بیمار پس از 18 روز با علایم؛ نشانه های بهبودی در بیمار مشهود گردید و امید در روش بکارگیری داروها جهت ادمه درمان برای حصول نتیجه میسر تر کرد.

وی با بیان اینکه بیمار خوشبختانه و در کمال ناباوری توانست بدون تنفس مصنوعی و انتقال به بخش کرونا داخلی پس از 23 روز جدال با کرونا و شکست آن از مرگ حتمی با o2sat (اکسیژن خون) 97 درصد بدون اکسیژن از بیمارستان با حال عمومی خوب ترخیص شود.

مورخ ضمن تشکر از زهرا معلمی متخصص عفونی از نسرین خلیل تاش مسئول و کارشناس پرستاری بخش آی.سی.یو کرونا به خاطر مراقبت های ویژه از بیماران کووید ۱۹ قدردانی کرد.

خلیل تاش به دلیل مراقبت از بیماران کرونایی متاسفانه به بیماری کرونا مبتلا و هم اکنون در بخش آی.سی.یو کرونا با درگیری شدید ریه  تحت درمان و بستری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها