موج
کدخبر : ۳۳۴۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334546

در جلسه ستاد استانی بیماری کرونا مطرح شد؛

استاندار هرمزگان گفت: در جلسه ستاد استانی کرونا محدودیت هایی تعیین شده و به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا اعلام شد. با توجه به شرایط استان نتیجه تصمیم گیری در مورد در این هفته اعلام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  فریدون همتی صبح امروز (اول تیرماه) در جمع خبرنگاران، گفت: در طول مدت سه روز تعطیلی اخیر در استان در راستای مدیریت و مقابله با ویروس کرونا ، همه اقشار مردم هرمزگان همراهی بسیار خوبی با رعایت موارد توصیه شده داشتند و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز از این اقدام راضی بود.

وی ادامه داد: از همکاری همه مردم به‌ویژه بازاریان و کسبه و فعالان زمینه‌های مختلف تشکر و قدردانی می‌کنم.

همتی با اشاره به اینکه محدودیت‌های تعیین‌شده برای مقابله با کرونا در هرمزگان جهت تصویب و تصمیم‌گیری نهایی به ستاد ملی اعلام شد، تصریح کرد: در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، محدودیت‌هایی به‌ویژه برای شهرستان‌های بندرعباس، میناب، بندرلنگه و رودان تعیین کرده‌ایم که به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و کمیته‌های مربوطه در وزارت کشور و وزارت بهداشت اعلام‌شده است و با توجه به شرایط استان نتیجه تصمیم‌گیری در خصوص این محدودیت‌ها در این هفته اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این محدودیت‌ها، پیشنهادی داشتیم که روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته، استان هرمزگان به‌طور کامل تعطیل و محدودیت‌های بیشتری اعمال شود تا مردم بیشتر در خانه بمانند و این امر در قطع چرخه انتقال ویروس کرونا مؤثر است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان، مردم استان تا حدی که امکان دارد در خانه بمانند و تردد غیرضروری نداشته باشند، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین راهکارها در راستای مقابله با ویروس کرونا، ماندن در خانه و کاهش حضور جمعیت در اماکن عمومی است.

وی ادامه داد:از مردم شریف هرمزگان می‌خواهیم با توجه به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در این استان تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و تردد غیرضروری نداشته باشند و افرادی که ضرورت ندارد از خانه بیرون بیایند، حتماً در خانه باشند تا شاهد خلوت شدن خیابان‌ها و دیگر اماکن عمومی همچون بازارها باشیم.

همتی با بیان اینکه مردم با این کار ضمن حفظ سلامت خود به‌سلامتی دیگران نیز کمک می‌کنند، اظهار کرد: استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه فعالیت‌ها و مشاغل ضروری است و با متخلفین برخورد می‌شود.

وی عنوان کرد: در همه محیط‌های کار مشاغل مختلف از جمله ادارات، بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، فعالیت‌های عمرانی و اصناف مختلف استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و در این راستا نظارت‌های گسترده در استان انجام و با متخلفین برخورد خواهد شد.

استاندار هرمزگان بیان کرد: ناظران و بازرسان به‌صورت گسترده در سطح استان فعال هستند و با هر بنگاه، صنف و مجموعه‌ای که پروتکل‌ها را رعایت نکند، برخورد قانونی همچون پلمب آن واحد صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا، رفت‌وآمد و تردد به‌تمامی روستاهای استان هرمزگان کماکان با محدودیت جدی مواجه است و از هرگونه سفر غیرضروری به روستاها جلوگیری می‌شود و تنها برای انجام پروژه‌های عمرانی و فعالیت‌های مختلف شغلی، افراد مربوطه می‌توانند با رعایت دقیق تمامی پروتکل‌های بهداشتی در روستاها حضور یافته و به فعالیت بپردازند.

همتی افزود: تلاش مسئولان و مجموعه مدیریت استان هرمزگان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، به‌کارگیری و تقویت امکانات و تجهیزات بیمارستانی در استان بود و این اقدامات با جدیت صورت گرفته و تجهیزات لازم برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تأمین‌شده و این کار همچنان در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: در همه ادارات استان هرمزگان، مدیران ضمن موافقت با مرخصی دوهفته‌ای برای همه کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای، افراد با سن بالای ۵۰ سال و زنان باردار، شرایط فعالیت این افراد به‌صورت دورکاری را فراهم کنند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: ارائه خدمات به ارباب‌رجوع نیز بیشتر از طریق میز خدمت الکترونیکی انجام شود و مردم نیز از این شیوه غیرحضوری برای انجام امور اداری خود استفاده کنند تا شاهد خلوت بودن، ادارات باشیم.

وی افزود: بازاریان و افراد مسئول مجتمع‌های تجاری، مراکز خرید و پاساژها در هرمزگان، باید نظارت دقیقی داشته باشند تا فردی بدون ماسک وارد این مجموعه‌ها نشود و همه در این اماکن حتماً از ماسک استفاده کنند.

همتی در پایان گفت: از تلاش و کوشش خستگی‌ناپذیر همه پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در سراسر استان هرمزگان که در طول چهار ماه گذشته به‌طور شبانه‌روزی در حال کار برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان هستند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها