موج
کدخبر : ۳۳۴۳۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334356

​نشست هم‌اندیشی اعضای خانه مطبوعات با مدیران مسئول و سرپرست رسانه‌ها برگزار شد

ساماندهی توزیع آگهی‌های دولتی در بین نشریات یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها برای رسانه‌ها است. این مهم موجب شد خانه مطبوعات استان همدان برای تقویت کمی و کیفی ارتباط آگهی‌دهندگان و طرح مشکلات اشتراک و ساماندهی خبرنگاران نشستی را با مدیران مسئول و سرپرستان رسانه با حضور مدیرکل ارشاد اسلامی همدان،معاون فرهنگی و رسانه‌ای این اداره کل و کارشناسان مربوطه تشکیل دهد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به  نقل از روابط عمومی خانه مطبوعات استان همدان، احمد رضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این نشست بر لزوم رعایت دستورالعمل اجرایی و نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی در نشریات تأکید کرد و گفت: با متخلفان برخورد می‌شود.  

احمدرضا احسانی با بیان اینکه بخش عمده مطالبات رسانه‌ها در سال ۹۸ توسط اداره ارشاد پرداخت شده است، گفت: سال گذشته مبلغ صد میلیون تومان بابت اشتراک نشریات هزینه کردیم.

  وی با اشاره به اینکه برای سال ۹۹ باید قرارداد اشتراک منعقد شود، از مدیران مسئول و سرپرستان نشریات خواست هرچه زودتر این برنامه را در دستور کار خود قرار دهند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در ادامه بر لزوم رعایت دستورالعمل اجرایی و نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی در نشریات تأکید کرد و افزود: از تمام مدیران و سرپرستان نشریات درخواست می‌شود در این زمینه طبق قانون رفتار کنند. 

احسانی با بیان اینکه تمام آگهی‌های دولتی باید از طریق اداره ارشاد برای انتشار به نشریات داده شود، گفت: لیست تمام آگهی‌ها و رسانه‌هایی که آنها را چاپ کرده در اختیار مدیران مسئول و سرپرستان نشریات قرار می‌دهیم زیرا معتقد به رعایت قانون و شفاف‌سازی در این زمینه هستیم. 

وی رعایت‌نکردن دستورالعمل اجرایی و نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی را تخلف عنوان کرد و خواستار برخورد با متخلفان شد و تأکید کرد: خانه مطبوعات باید این موضوعات را بررسی کرده و در این زمینه ورود کند. 

 

 خبرنگاران همدان ساماندهی می‌شوند

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان نیز با بیان اینکه متأسفانه بخشی از مطبوعات و رسانه‌های ما خانوادگی شده است بدون اینکه این افراد واقعا خبرنگار باشند، گفت: خبرنگاران همدان ساماندهی می‌شوند. 

مهرداد حمزه اظهار کرد: ساماندهی خبرنگاران یکی از دغدغه‌های اصلی خانه مطبوعات و اداره فرهنگ و ارشاد استان است که برای دستیابی به نتیجه مطلوب نیاز به همکاری مدیران مسئول و سرپرستان رسانه‌ها داریم. 

وی گفت: اسامی افراد باید به‌عنوان «خبرنگار» به خانه مطبوعات ارسال شود که به‌واقع در این حرفه فعالیت می‌کنند در غیر این‌صورت به‌لحاظ شرعی و قانونی باید پاسخگو باشید.

  مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان با تأکید بر لزوم رعایت دستورالعمل اجرایی و نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی در نشریات افزود: برخی مدیران مسئول رسانه‌ها در این زمینه همکاری لازم را ندارند که از این پس اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی باید با متخلفان برخورد کند.

  وی با انتقاد از برخی ادارات به‌دلیل کاهش تعداد اشتراک روزنامه‌ها و نشریات اظهار کرد: در برخی شهرستان‌ها با مشکلات بیشتری در این زمینه مواجهیم تا حدی که گویی برخی ادارات به مقوله‌ای به نام «اشتراک روزنامه» اعتقادی ندارند.

  رییس هیات مدیره خانه مطبوعات استان نیز در ادامه با اشاره به واریز یارانه معیشتی ۵ میلیون ریالی به حساب  ۳۵۵ نفر از خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: به‌منظور کمک به خبرنگاران در روزهای کرونایی نسبت به اختصاص اینترنت رایگان در روزهای آینده اقدام خواهد شد که سهمیه هر رسانه اعلام می‌شود. 

مجید ملکیان بر لزوم اجرایی سند اطلاع‌رسانی استان تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های دولتی باید برای اجرایی شدن این سند تلاش کنند.

 وی  توزیع عادلانه آگهی‌های دولتی و ساماندهی خبرنگاران را دو مسأله مهم برشمرد که خانه مطبوعات استان برای این موضوع عزم خود را جزم کرده است.

 ملکیان در پایان از همه خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست تا برنامه‌های پیشنهادی خود برای برگزاری هر چه بهتر هفته خبرنگار به صورت مکتوب به دفتر خانه مطبوعات ارسال کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها