موج
کدخبر : ۳۳۳۹۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333916

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه:

محمودرضا نیازی گفت: تولید و عرضه کولرهای آبی بدون علامت استاندارد و تجهیزات آن‌ها در سطح استان کرمانشاه ممنوع است و به‌زودی جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه کولرهای آبی غیراستاندارد از بازار کرمانشاه جمع می‌شود، ابراز داشت: نظارت بر مراکز عرضه کولرهای آبی در استان کرمانشاه باهدف جلوگیری از هدر رفت آب و انرژی تشدید خواهد شد.

وی بابیان این مطلب که استفاده از کولرهای آبی غیراستاندارد تأثیر قابل‌توجهی در هدر رفت آب و همچنین بالا رفتن مصرف برق دارد، اظهار داشت: قطعاتی مانند موتور، تسمه و شناور بیشترین نقش را در مدیریت مصرف آب و انرژی‌دارند و از همین رو نظارت بر استفاده از قطعات استاندارد را نیز در کولرها در برنامه داریم.

نیازی تأکید کرد: تشدید نظارت بر استانداردسازی کولرهای آبی هم در مراکز عرضه و هم در سطح مراکز تولید کولر و قطعات آن انجام می‌گیرد و تمام اقلام غیراستاندارد جمع‌آوری خواهد شد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه در خصوص مشخصه کولرهای آبی استاندارد گفت: هنگام خرید باید به علامت استاندارد و کد ۱۰ رقمی درج‌شده ذیل نشان استاندارد توجه کرده و با ارسال این کد به سامانه پیامکی 10001517 از اصالت کالا و تولیدکننده آن اطمینان حاصل کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها