موج
کدخبر : ۳۳۳۷۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333744

ایمان حجتی خبر داد:

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان از تصویب لایحه خواهرخواندگی اصفهان و حیدرآباد در در صد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ایمان حجتی اظهار کرد: لایحه خواهرخواندگی دو شهر اصفهان و حیدرآباد هند به عنوان چهاردهمین شهر خواهرخوانده اصفهان پس از بررسی در کمیسیون‌های مربوطه در صد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان در نوبت رأی‌گیری قرار گرفت و با اکثریت آرا به تصویب رسید.  

وی با اشاره به اینکه حیدرآباد از جمله غنی ترین شهرهای هند در فرهنگ و تاریخ و همچنین از جمله شهرهای تراز اول جهان در حوزه فناوری اطلاعات است، گفت: اهمیت دوستی و مراوده با این شهر موجب شد تا در سال 1398 موضوع خواهرخواندگی از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان پیگیری شده و به جریان بیفتد. باتوجه به تغییر برخی فرآیندها در مبحث خواهرخواندگی شهرها، گزارش توجیهی درباره اهمیت و تمایل دوجانبه برای عقد این پیمان، برای بررسی و تایید به وزارت کشور ارسال شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه انجام استعلام وزارت کشور از وزارت امور خارجه نیز از جمله دیگر فرآیندهای لازم الاجرا است، خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط جدید وضع شده از سوی وزارت کشور، لوایح خواهرخواندگی باید به تصویب شوراهای اسلامی شهر هم برسد و حالا با تصویب این لایحه، راه کوتاهی تا امضای این تفاهم نامه باقی مانده است.

ایمان حجتی گفت: با تصویب این موضوع در شورای شهر اصفهان، حیدرآباد هند به عنوان چهاردهمین شهر خواهرخوانده اصفهان انتخاب شده و در این راستا سرفصل جدید مراودات و تعاملات اصفهان با این شهر، آغاز خواهد شد.

به گزارش موج، حیدرآباد به شهر معابد و مساجد شناخته شده است و این شهر تاریخی شباهت بسیاری به اصفهان دارد و به همین سبب به "اصفهان نو" معروف است.حیدرآباد باغ‌های زیبایی به سبک ایرانی و چهارباغ اصفهان دارد و مسجد و بنای تاریخی "چهارمنار" نماد این شهر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها