موج
کدخبر : ۳۳۳۷۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333704

معاون برنامه ریزی و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبرداد؛

معاون برنامه ریزی و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری نشست مجازی با کارشناسان پژوهشگاه نیرو، وابسته به وزارت نیرو با موضوع اجرای فاز دوم پایلوت پروژه هاضم بی هوازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا اکبری بیان کرد: پروژه هاضم بی هوازی ، یکی از پروژه های موثر و علمی در راستای بهره وری حداکثری از پسماند هاست که سازمان در این زمینه مطالعات فراوانی انجام داده و بر این اساس هم فاز اول پایلوت با ظرفیت 30 کیلوگرم در حال ساخت است و به پیشرفت 60درصدی، به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

اکبری ادامه داد: در راستای شروع عملیات طراحی و ساخت این پروژه فاز دوم پایلوت نیز در دستورکار قرار گرفته و به همین منظور مذاکراتی را با پژوهشگاه نیرو آغاز کرده ایم تا بتوانیم با همکاری این مجموعه فاز دوم را هم که گسترده تر از فاز نخست است، اجرا کنیم.

وی در مورد جزییات این مرحله از پروژه افزود: پایلوت فاز دوم این پروژه به ظرفیت یک تن کلید می خورد و هدف از اجرای این مرحله هم بررسی دقیق و کامل پروژه در وسعتی کمتر است تا بتوان کلیه مزایا و معایب احتمالی پروژه را شناسایی و برطرف کرد و پروژه برای فاز اصلی آماده شود.

معاون برنامه ریزی و پژوهش سازمان، به مذاکرات صورت گرفته با پژوهشگاه نیرو جهت مشارکت در فاز دوم پروژه اشاره کرده و افزود: بخشی از این مذاکرات با مدیر دفتر تجاری سازی و مسئول بخش زیست توده پژوهشگاه تا بتوانیم با جذب کمک های مالی از این مجموعه فاز دوم پایلوت را هم پیش ببریم.

اکبری اضافه کرد: این جذب کمک مالی در قالب مشارکت صورت می گیرد و مبلغ برآورد شده برای این همکاری بیش از 4 میلیارد تومان است و امید می رود با شروع این مشارکت پروژه هاضم سرعت بیشتری یافته و بتوانیم در آینده ای نزدیک به استحصال انرژی از پسماندها در راستای مدیریت بهینه اقتصادی و حمایت از محیط زیست دست یابیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها