موج
کدخبر : ۳۳۳۱۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333194

معاون بهره برداری وتوسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد:

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان گفت: از ۲۵ خرداد ماه به بعد حدود ۳۵ تا۴۰ درصد مصرف آب استان اصفهان نسبت به فروردین ماه افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ناصر اکبری  با بیان اینکه با افزایش هر درجه دمای هوا حدود ۲ تا ۳ درصد مصرف آب در استان افزایش می یابد، پیش بینی کرد: از ۲۵ خرداد ماه به بعد حدود ۳۵ تا۴۰ درصد مصرف آب استان اصفهان نسبت به فروردین ماه افزایش می یابد که این به دلیل استفاده از کولر و رعایت پروتکل های بهداشتی به دلیل شیوع ویروس  کرونا است.

 وی با اشاره به افزایش دمای هوا و میزان مصرف آب در استان، اظهار کرد: طی ۱۰ روز گذشته در ساعت ۱۴ بعدازظهر دمای اصفهان به حدود ۳۵ تا ۳۶ درجه رسیده است که در این شرایط مصرف آب استان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۶ تا ۱۸ درصد افزایش یافته است.

اکبری  به عوامل موثر در افزایش مصرف آب در اصفهان پرداخت و تاکید کرد: افزایش مصرف آب در استان، ناشی از شیوع ویروس کرونا و رعایت موارد بهداشتی از سوی مردم، افزایش دمای هوا و استفاده از کولرهای آبی است.

معاون بهره برداری و توسعه آب  شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه مطابق پیش بینی هواشناسی دمای هوای اصفهان از اواسط خردادماه حدود چند درجه خنک تر می شود، افزود: البته از ۲۵ خرداد ماه دمای هوای استان حدود ۳ درجه نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به بسته شدن رودخانه زاینده رود، گفت:  در دهه گذشته  حدود ۳ تا ۵ درصد آب شرب اصفهان ازطریق  چاه های فلمن تامین می شد، در حالیکه در سالهای اخیر با بسته شدن رودخانه، میزان آبدهی این چاه ها به حدود صفر رسید، که این امر شرکت آبفا را برای تامین پایدار آب شرب مشترکین با چالش مواجه می کند.

معاون بهره برداری و توسعه آب  شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: با پیش بینی افزایش دمای هوا در ماه های گرم سال (تیر و مرداد) نسبت به سال قبل، به طور قطع حدود ۶ درصد علاوه بر ۱۷ درصد وضعیت موجود و در مجموع حدود ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرف آب استان بالاتر خواهد رفت.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف از سوی مردم و استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب، تصریح کرد: در صورت کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب، می توانیم از پیک تابستان امسال عبور کنیم و مردم می توانند با استفاده از تجهیزات کاهنده، آب را بهینه مصرف کنند.

اکبری با بیان اینکه با شرایط موجود به طور قطع با افت فشار آب مواجه خواهیم شد، گفت: تلاش شرکت آبفا توزیع عادلانه آب برای تمام مردم در نقاط شهری و روستایی است و در صورت عدم همکاری مشترکین، شاهد افت فشار آب خواهیم بود، بنابراین با توجه به اینکه اصفهان منابع آبی دیگری ندارد، همواره مردم باید در مصرف آب توصیه های لازم  را رعایت کنند.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان درباره استفاده مردم از پمپ آب نیز، توضیح داد: شرکت آبفا نمی گوید که مردم از پمپ استفاده نکنند، بلکه استفاده از آن باید مطابق با استانداردها و بعد از مخزن ذخیره آب باشد و مردم نباید به طور مستقیم بر روی شبکه پمپ آب نصب کنند. وی تاکید کرد: در صورتی که افراد پمپ را به طور مستقیم بر روی شبکه نصب کنند اقدامات لازم به عمل می آید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها