موج
کدخبر : ۳۳۲۵۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332545

در باب داشتن یا نداشتن رویکرد انتخاباتی رضوان سلماسی به دفاع از الوند؛

پیگیری های رضوان سلماسی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان در زمینه حضور لودرها در الوند با برخی واکنش های مختلف از جمله یکی از همکاران وی در شورا روبرو شد که اقدامات وی را انتخاباتی خواند؛ چگونگی این ادعا را به خاطر الوند بررسی خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، با شدت گرفتن پیگیری های رضوان سلماسی ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان در خصوص پایان دادن به حضور لودرها در الوند، در میان اخبار منتشر شده، خبری انتشار یافت که قابل تامل است!

در این خبر فعالیت های رضوان سلماسی در موضوع الوند از سوی یکی از همکاران وی (عضوی از شورای شهر) مورد سرزنش قرار گرفت و گفته شد: رویکرد شما نسبت به الوند، انتخاباتی و تبلیغاتی است. با حرف های صد من یک غاز، همین نیم بند سرمایه گذاری را نیز از شهر فراری می دهید!

اینکه آیا مسافران از شهرهای مختلف برای تاسیسات گردشگری احداثی در گنجنامه به گنجنامه می آیند و در جایی دیگر این تاسیسات گردشگری دیده نمی شود پاسخ کاملا روشن است، گنجنامه و آن کوهستان به خودی خود آنقدر جاذبه و شگفتی دارد که نیاز به احداث مجتمع های مختلف برای جذب گردشگر در آن دیده نمی شود. ضمن اینکه سرمایه گذاری ها بایستی بر اساس عایدی که به شهر و استان می رسانند مورد توجه قرار گیرند و آورده و از دست داده برای شهر باید به دقت و از هر حیث مورد بررسی قرار گیرد که آیا این توسعه منافع جمعی  یا فردی را در پی دارد، کدام یک؟

 

صد من یک غاز؛ خاله خاله بازی

به نقل از خبرگزاری انتشار دهنده خبر، این عضو شورا و همکار رضوان سلماسی با به کارگیری برخی از جملات با ادبیاتی خاص گفت: "تخریب طبیعت زشت است سوء استفاده نیز بسیار زشت و زننده است و نباید از طبیعت استفاده انتخاباتی کرد.

شما سه جلسه است که داد و فریاد می‌کنید بگذارید ما هم حرفمان را بزنیم؛ خاله و خاله‌بازی که نیست.

می‌خواهید همین سرمایه‌گذاری نیم‌بندی که اتفاق افتاده را با حرف‌های صد من یک غاز از بین ببرید و سرمایه‌گذار را فراری دهید

جاده ای برای انتقال مصدومان نیاز است"

حال می توان ازدو نگاه این موضوع را مورد بررسی قرار داد و به این حکم که پای الوند در میان است می گوئیم  و گرنه  عملکرد هر یک از اعضای شورا مشخص است!

  • برداشت نخست: آیا به واقع  پیگیری های رضوان سلماسی اقدامی تبلیغاتی و انتخاباتی بوده است و به ذات برای الوند نبوده و از این رهگذر منافع خود را می جسته است؟
  • برداشت دوم: چگونه و با چه استناداتی می توان به حسن نیت رضوان سلماسی در پیگیری هایش در موضوع الوند  پی برد؟

یادمان باشد در مورد الوند صحبت می کنیم

گاه در شورای شهر یا هر مجموعه ای دیگر، تشکل های موجود در حوزه های مختلف، صحبت هایی موافق و مخالف نظرات یکدیگر طرح می کنند  که می توان از آنها گذر کرد و این امری طبیعی است.

اما موضوع بسیار حیاتی و پراهمییت حضور لودر ها در کوهستان الوند، زنگ خطری است که مسئولان مرتبط و نمایندگان مردم در شورا و مجلس و .. با شنیدن آن بایستی در کمترین زمان ممکن اقدامی موثر با تمام ابزار ممکن انجام دهند حتی با فریاد! تا گوش هایی که بی توجه هستند روی برگردانند.

این نوشتار سعی برآن دارد که بگوید برخی از موضوعات همچون پایان دادن به حضور لودرها در الوند و اقدامات آتی آنها، باید فارغ از هر دسته بندی، منافع شخصی و گروهی و .. باشد و تحقق آن از سوی افکار عمومی و تمامی مسئولان مرتبط مورد حمایت و توجه قرار بگیرد.

به صورت کلی می توان گفت: در موضوعاتی که پای منافع جمع همچون الوند که ثروتی ملی محسوب می شود، در میان است، تمامی افراد در دسته ها، گروه ها، طیف ها و قشر های مختلف باید هم همسو و یکصدا باشند تا نتیجه مطلوب حاصل شود و در این مسیر از هرگونه برچسب زنی با عنوان های مختلف به یگدیگر پرهیز کنیم که قطعا آفتی در نیل به اهداف مد نظر خواهد بود.

رضوان سلماسی کوهنوری با سابقه چند دهه!

  • استدلال نخست: در  ویژگی ها و خصوصیات الوند  و جایگاه پراهمییت آن سخنان بسیاری به میان آورده شده است و از آنها صرف نظر می کنم، در این یادداشت قصد بر آن است که گفته شود، الوند آنچنان در دل مردمان این دیار و کشور به عنوان ثروتی ملی جای دارد که هر آنکس که در حفظ آن کوشا باشد ولو با هر عنوانی از قبیل: تبلیغاتی، انتخاباتی، بخواهد نشان دهد نماینده ای فعال است، پیگیر مشکلات و حفظ میراث و منابع طبیعی شهر است یا اقدام خود را در حوزه های مختلف برجسته کند و ... در نهایت خروجی اش با هر عنوانی دارای تاثیری مثبت خواهد بود و از آن و تمام کسانی که در این مسیر پیگیر بودند تشکر خواهیم کرد.

برای کوهستان الوند اتفاقاتی افتاده است که نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز در دیدار خود با کوهنوردان می گوید: این آن الوندی نیست که 20 سال پیش(زمان خارج شدن ام از همدان) شاهدش بودم.

نه تنها نماینده ولی فقیه بلکه بسیاری دیگر نیز بر حفظ الوند تاکید دارند و همینطور ایجاد نکردن تاسیساتی که آسیب را برای الوند به همراه دارد.

آیا رویکرد رضوان سلماسی به حفظ الوند، تبلیغاتی و انتخاباتی است؟

رضوان سلماسی از کوهنوردان نامی کشور، سابقه صعود به قله های مرتفع داخلی و خارجی را در کارنامه خود دارد، وی از زمره کسانی است که در فتح اورست حضور داشته است و موفق به کسب مدارکی مختلف در دوره های گذرانده طی چند دهه شده است.

با این مقدمه می توان پرسش کرد آیا باز هم می توان گفت علاقه وی به حفظ کوهستان الوند بعد از پیوستن اش به شورا ایجاد شده است؟

پیگیری در حفظ باغ معتمد و تقویت فرهنگ حفظ درختان به صورت نظری و عملیاتی

  • استدلال دوم: آیا علاقه وی به محیط زیست تنها به کوهستان محدود می شود؟ آیا اقدامات محیط زیستیِ دیگر خود را در راستای تبلیغاتی کردن آن رسانه ای کرده است؟

برای پاسخ به این پرسش جستجو کردیم اقدامات و پیگیری های دیگر محیط زیستی وی را در حفظ درختان!

پیگیری های وی در موضوع قطع درختان اردوگاه فجر؛ پارکینگ و جاده سلامت؛ حفظ باغ معتمد؛ مقرر شده است پروژه های شهرداری قبل از اجرا بایستی برای حفظ درختان واقع در معابر مشخص در طرح خود برنامه ریزی کرده باشند، حفظ درختان بلوار آیت الله نجفی در طرح مورد نظر، حفظ درختان سعیدیه پایین تر از استادیوم، پیگیری در حفظ درختان خیابان فرهنگ، قوس دار کردن معابر برای حفظ حتی یک درخت(سعیدیه پایین)، خیابان فرهنگ(کیانیان) حفظ درخت، زمین ورزشی در پارک مردم، اختصاص زمینی 5 هکتاری از سوی شهرداری منطقه یک برای کاشت درخت، در تمام تعریض های منطقه 3 و 4 جابجایی درخت انجام گرفته است، در پل غدیر جابجایی درخت رخ داده است، کاشت درختان چند ساله در میدان اصلی شهر، مصوبه احداث بوستان موضوعی منطقه.

 این دست پیگیری ها تاکنون از سوی رضوان سلماسی رسانه ای نشده است.

استفاده از صفحات مجازی اینستاگرامی از سوی مسئولان

  • استدلال سوم: اکثر نماینده ها و مسئولان دیگر تمامی اقدامات خود را که البته اقدامی مقبول و پسندیده است برای اطلاع رسانی افکار عمومی در صفحه اینستاگرامی یا کانال شخصی خود که غالبا هم ادمینی گرداننده آن است، قرار می دهند اما اگر به صفحه رضوان سلماسی مراجعه کنید بعد از ورود وی به شورا مطلبی بارگذاری نشده است و کانالی شخصی نیز ندارد.

یکی از مقصدهایی که در بارگذاری مطالب در صفحه اینستاگرامی می تواند مد نظر باشد همان تبلیغات است و شما در صفحه وی مطلبی  از دوران حضورش در شورا مشاهده نخواهید کرد.

با بررسی 3 نکته اشاره شده یعنی سبقه کوهنوردی، محیط زیستی، رسانه ای نبودن و  نداشتن صفحات مجازی رضوان سلماسی می تواند شما را به اینکه ایشان از الوند استفاده انتخاباتی کرده است یا خیر رهنمون شود.

الوند و حفظ این سرمایه با هر عنوان بسیار ستودنی و ارزشمند است ازتمام کسانی که در حفظ الوند کوشا هستند، تشکر می کنیم.

نویسنده:
خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها