موج
کدخبر : ۳۳۲۱۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332166

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد: آسیب ها و مشکلات وارده به بخش خصوصی در حوزه های مالیاتی توسط دستگاه قضا بررسی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در چهاردهمین جلسه هیات نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اهمیت تشکیل شعب ویژه حل اختلاف اقتصادی صلحی در اتاق بازرگانی گفت: در راستای حفظ حقوق فعالان بخش خصوصی اصفهان تعامل و توافق کلیدی با مسئولین دستگاه قضا انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال جهش تولید آسیب بخش خصوصی در حوزه های کسب و کارو تجارت بین المللی، نقل و انتقالات پول و حوزه های ارزی به دلیل حادث شدن ویروس کرونا بیشتر از قبل شده است، افزود: با این وجود لازم است از ظرفیت های بالقوه موجود استفاده شود.

گلشیرازی اضافه کرد: اتاق بازرگانی با اصل اخذ مالیات از فعالان بخش خصوصی مشکلی نداشته اما قائل به وصول مطالبات با خوش رفتاری و بر طبق موازین قانونی است.

وی تصریح کرد: متاسفانه رفتارهای بعضا آزاردهنده بعضی از دستگاه های دولتی روح و روان فعالان اقتصادی را آزرده و این امر لازم است در گام دوم انقلاب به جد پیگیری شود.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در ادامه افتتاح پنجره واحد کسب و کار در اتاق تهران را اتفاق مهمی  در راستای قانون بهبود فضای کسب و کار کشور و باز کردن مسیر فعالیت بخش خصوصی دانست و از تشکیل جلسه برای رقم خوردن این اتفاق در اتاق های دیگر از جمله اتاق اصفهان خبرداد.

گلشیرازی همچنین با اشاره به فراز و نشیب های بازار سرمایه و اقدامات دولت در عرضه سهام در این بازار، وجود بیش از 50 میلیون سهام دار در بازار سرمایه ایران را عدد بی نظیری در بازارهای مشابه دانست و بر فعالیت هر چه بیشتر اتاق بازرگانی در این خصوص تاکید کرد و گفت: این در حالی است که تنها 53 شرکت بورسی در استان اصفهان وجود دارند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه مصوبه شورای عالی بورس، مبنی بر امکان فروش اوراق قرضه بدون ضامن معادل سود سالانه شرکت های پذیرفته شده در بورس را اتفاق مهمی در تامین مالی کشور عنوان و تصریح کرد: کلید این امر سال ها پیش در اتاق ایران خورده بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها