موج
کدخبر : ۳۳۲۰۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332090

مدیرعامل شرکت پویش بازرگان ذوب آهن عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت پویش بازرگان ذوب آهن گفت: شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان با هدف مدیریت بازار محصولات ذوب آهن، جلوگیری از سفته بازی در بازار، برگرداندن محصولات شرکت به جایگاه اصلی خود تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، منصوری بیان کرد: تصمیم برای تاسیس شرکت پویش بازرگان ذوب­ آهن اصفهان با هدف مدیریت بازار محصولات ذوب آهن ، جلوگیری از سفته بازی در بازار، برگرداندن محصولات شرکت به جایگاه اصلی خود، برگشت و حفظ سهم بازار ذوب آهن اصفهان، در سال 1393 و در زمان مدیریت اردشیر سعد محمدی گرفته شد.

وی ادامه داد: شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان در سال 1394 تاسیس و پس از صدور مصوبه هیات مدیره ذوب آهن اصفهان، 60 درصد از سهام شرکت تازه تاسیس به فعالان بازار محصولات ذوب آهن واگذار گردید. هدف از این تصمیم استفاده از توان و مدیریت بخش خصوصی بر شرکت بود. در پی مصوبه مذکور توسط هیات مدیره، 60 درصد از سهام به فعالان و تاجران فولاد کشور که از سال 88 تا 93 حداقل 15هزار تن محصولات ذوب آهن اصفهان را خریداری کرده بودند، بر اساس معیارهای تناژ خرید، ارائه اظهارنامه مالیاتی، داشتن دفاتر قانونی، خوش نامی در بازار، توان مالی و فعالیت های بازرگانی و علمی در حوزه فولاد، ارزیابی شرکت ها انجام و مقدار سهام قابل واگذاری به هر کدام تعیین شد. به این ترتیب شرکت پویش بازرگان با 40 درصد از سهام ذوب ­آهن اصفهان و 60 درصد از تاجران آهن کشور فعالیت خود را با سرمایه هزار میلیارد ریالی از دی ماه 1394 آغار کرد.

پویش بازرگان شبکه فروش ذوب آهن را توسعه داد

منصوری در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی عرضه محصولات فولادی در بازار گفت: شرکت پویش بازرگان از بیست شرکت سهامدار که تمامی آن­ها از فعالان و تاجران بازار فولاد هستند، تشکیل شده است. این شرکت­ها هر کدام دارای شبکه فروش خود در نقاط مختلف کشور می­ باشند. در نتیجه، عملکرد پویش بازرگان توزیع محصولات در کل کشور از طریق شبکه فروش سهامداران خود می­ باشد. بدیهی است این شرکت به تمام متقاضیانی که شرایط خرید و فروش شفاف، صدور فاکتور رسمی و واریز وجوه از حسابی که فاکتور به نام آن­ها صادر می ­شود را دارا باشند، فروش محصولات را انجام می­دهد. لازم به توضیح است که این شرکت، در حال حاضر بیش از هزار مشتری در نقاط مختلف کشور دارد.

پویش بازرگان سریع­ترین دسترسی، مطمئن­ترین محصولات

وی افزود: شعار شرکت پویش بازرگان «سریع­ترین دسترسی، مطمئن ­ترین محصولات» است. در این راستا شرکت به صورت مستقیم با تاجران، کارگزاران، انبار­داران، موسسات حمل و مصرف ­کنندگان در ارتباط می­باشد و تلاش می­ کند رضایت آن­ها را برآورده نماید.

مدیر عامل شرکت پویش بازرگان، درباره سود حاصل از این شرکت برای شرکت ذوب­آهن اصفهان گفت: تا قبل از تاسیس پویش بازرگان، تجار به طور مستقیم با ذوب ­آهن اصفهان وارد مذاکره، معامله و خرید و فروش می­ شدند. بعضی از تاجرانی که محصولات مشابه را خریداری کرده بودند، وارد رقابت منفی و باعث ایجاد تلاطم در بازار می شدند. در آن زمان کل سود ذوب­ آهن در فروش خلاصه می­ شد و شبکه توزیع و فروش بازار هیچ منفعت دیگری برای ذوب­آهن در بر نداشت. با تاسیس پویش بازرگان، ذوب ­آهن اصفهان به صورت عملی شریک 40 درصد از سود تاجران در شبکه توزیع محصولات آن­ها شد. علاوه بر آن با مدیریتی که بر روی بازار محصولات ذوب ­آهن اصفهان توسط شرکت پویش بازرگان انجام گردید، 100 درصد سود حاصل از فروش محصولات در بورس کالا در اختیار ذوب ­آهن اصفهان قرار می ­گیرد.

وی افزود: یکی از نگرانی­های مصرف­ کنندگان عدم اطمینان از دریافت محصولات تولیدی ذوب­ آهن اصفهان بود. مواردی بود که در بازار محصولات غیر استاندارد و بی کیفیت را به عنوان محصولات ذوب­ آهن به مشتریان می فروختند. تاسیس شرکت پویش بازرگان این اطمینان را برای مصرف ­کنندگان ایجاد نمود که محصولات تولیدی ذوب­آهن به دست آنها خواهد رسید.

محصولات ذوب آهن در بورس کالا در دسترس همگان است

منصوری درباره اختیار فروش محصولات ذوب­ آهن در بازار گفت: فروش محصولات ذوب­ آهن اصفهان از طریق بورس کالا انجام می ­شود. به این صورت که یک روز قبل از تاریخ عرضه محصولات، کلیه مشخصات محصولات شامل جنس، تناژ، قیمت و سایر شرایط فروش توسط ذوب ­آهن اصفهان تا ساعت 16 در سایت ذوب­ آهن و در بورس کالا اعلام می­ شود. متقاضیان خرید باید از طریق کارگزاری و سیستم سازمان بورس تا قبل از ساعت ده و سی دقیقه صبح روز عرضه، اقدامات لازم برای ورود به حلقه رقابت برای خرید محصول را انجام دهند. ورود به حلقه رقابتی برای تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای کد بورسی می ­باشند، آزاد است و متقاضیان با بالاترین پیشنهاد قیمت، موفق به خرید محصولات می ­شوند. شرکت پویش بازرگان نیز مانند سایر متقاضیان وارد این رقابت خرید می­ شود و این شرکت مسئول فروش محصولات ذوب­ آهن اصفهان نیست و اصولا اختیاری در این زمینه ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها