موج
کدخبر : ۳۳۲۰۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332028

معاون شهرداری قم:

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: عوارض ساختمانی در قم از سال ۹۵ تاکنون حدود ۲۰ درصد افزایش یافته در صورتی که تورم افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، غلامرضا جانقربان در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه در خصوص وضعیت ساخت و ساز در شهر با اعضای شورای اسلامی شهر تبادل نظر شده است، اظهار کرد: امروز شاهد هستیم به صورت میانگین بیش از 85 درصد ساخت و ساز در زمین صورت می‌گیرد درحالی که تنها 60 درصد ساخت و ساز مجاز است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با تاکید بر اینکه به همین خاطر شهرداری و شورای اسلامی شهر تصمیم به افزایش ارزش معاملاتی ذیل کمیسیون ماده ۱۰۰ کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ساخت و ساز تا ۶۰ درصد زمین‌ها بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود اما تا ۲۰ درصد تخلفات ضریب یک به جرایم معاملاتی افزوده می‌شود.

جانقربان با اذعان به اینکه ساخت و ساز بیش از ۸۰ درصد در زمین نوعی خیانت به مالکین و ساکنین آن ساختمان است، اظهار کرد: در همین راستا به دلیل کاهش شدید کیفیت سکونت و امکانات شهری، کسانی که بیش از ۸۰ درصد ساخت و ساز انجام می‌دهند باید جرایم آن را پرداخت کنند و جریمه با تصمیم شهرداری و شورای اسلامی شهر، با ضریب بالای ۳ در نظر گرفته می‌شود.

وی بیان کرد: البته این عدد در مقابل قیمت ساختمان در قم بسیار ناچیز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها