موج
کدخبر : ۳۳۱۹۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331989

احد آزادیخواه در گفتگوی اختصاصی با موج

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی مسکن و شرایط به وجود آمده در این حوزه، از عملکرد دولت و دستگاه های نظارتی که بایستی ورود پیداکنند نقد کرد.

احد آزادیخواه، نماینده مردم ملایر در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به گرانی مسکن و نابسامانی حاکم بر این حوزه، عنوان کرد: موضوع گرانی مسکن با توجه به شرایطی که حاکم است از  اشکالات جدی در مدیریت دولت و البته دستگاه های نظارتی است.

آزادیخواه افزود: در وضعیتی که مردم درگیر کرونا هستند و از سوی دیگر نیز در تحریم به سر می بریم، چرا باید موضوع مسکن تا این اندازه آشفته شود. چرا دلالان می توانند به هر نوعی که دلشان می خواهد قیمت گذاری مسکن کنند و مردم را گرفتار.

عمده گرانی مسکن دلال بازی است

وی بااشاره به اینکه گرانی مسکن به تحریم ها ارتباط پیدا می کند یا که خیر؟ گفت: بنده نظرم بر این است که هیچ رابطه ای بین گرانی مسکن و تحریم ها وجود ندارد و عمده گرانی مسکن دلال بازی است و متاسفانه  قوه مجریه و مقننه و مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد نظارتی و بازدارنده در این حوزه ضعیف عمل کرده اند. انتظاربر این است که دستگاه ها و قوای سه گانه دست به دست هم دهند و یک مدل را طراحی کنند و بازار مسکن را کنترل کنند. ما که زمین را از خارج از کشور وارد نمی کنیم که بگوئیم به ارز ارتباط پیدا می کند.

آزادیخواه با بیان اینکه زمین عمده دلیل گرانی مسکن است، ابراز کرد: زمین که در اختیار خودمان است و همینطور مصالح ساختمانی. حتی در برخی از مصالح همچون سیمان و آهن به صادرات دست پیدا کرده ایم پس به عبارت دیگر مسکن بایستی ارزان شود نه گران.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در اولین روزهای آغازین دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، ضرورت دارد  کمیسیون عمران به جد در این حوزه ورود پیدا کند و  همینطور سازمان بارزسی، مسکن و شهرسازی، بنیاد مسکن، دیوان محاسبات، وزارت راه و شهرسازی نیز وارد شوند و قیمت بی سامان مسکن را کنترل کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها