موج
کدخبر : ۳۳۱۲۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331278

شهرام رسولی:

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: اکثر خانواده‌ها به تک‌فرزندی روی آورده‌اند که شورای راهبردی جمعیت استان در قالب چهار کمیته و کارگروه سعی می‌کند به افزایش زادوولد، درمان ناباروری، ترویج ازدواج آسان و کنترل و پیشگیری از طلاق کمک کرده و افزایش جمعیت استان را رقم بزند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام رسولی مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: اکثر خانواده‌ها به تک‌فرزندی روی آورده‌اند که شورای راهبردی جمعیت استان در قالب چهار کمیته و کارگروه سعی می‌کند به افزایش زادوولد، درمان ناباروری، ترویج ازدواج آسان و کنترل و پیشگیری از طلاق کمک کرده و افزایش جمعیت استان را رقم بزند.

وی افزود: به دلیل کاهش زادوولد در استان جمعیت جوان روبه میانسالی گذشته و بیش از ۴۴ درصد جمعیت استان اردبیل در سنین میانسالی هستند که در بین ۱۱ شهرستان استان، بیشترین جمعیت مربوط به شهرهای اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر و جوان‌ترین جمعیت نیز مربوط به شهرستان پارس‌آباد است.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل بیان کرد: بیشتر جمعیت استان اردبیل میانسال هستند و براساس آخرین آمار رسمی، جمعیت استان اردبیل بیش از یک میلیون و ۳۱۲ هزار نفر است که ۶۸ درصد این جمعیت در مناطق شهری و ۳۲ درصد نیز در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

وی تشریح کرد: ۵۱ درصد جمعیت استان مرد و ۴۹ درصد نیز زن است که جمعیت زیر ۱۵ سال استان ۲۳ درصد، بین ۱۵ تا ۲۵ سال حدود ۲۸ درصد، ۳۰ تا ۶۰ سال ۴۴.۲ درصد و جمعیت سالمندی استان نیز که بالای ۶۵ سال است ۶.۴ درصد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها