موج
کدخبر : ۳۲۹۹۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329924

امام جمعه خمینی شهر خبر داد:

امام جمعه خمینی شهر از برگزاری مراسم شب های قدر در تمامی مساجد شهرستان خمینی شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج ‌اصفهان، آیت الله سید محمد موسوی در جلسه ستاد کرونای شهرستان خمینی شهر در جمع مسئوولان شهرستان اظهار کرد: در جلسه گذشته طبق نظرات کارشناسان بهداشت و درمان تصمیم بر این شد که برگزاری مراسم شب های قدر به صورت تجمعی نباشد و از فضای مجازی مراسمات پیگیری شود.

وی گفت: طبق ابلاغیه ای که سحر روز هجدهم از وزارت بهداشت ودرمان کشور  به استان ها ارائه گردید کارشناسان نظرات خود را ارائه داده تا تصمیم گیری نهایی صورت پذیرد و در نهایت مراسمات لیالی قدر با رعایت قوانینی در تمام مساجد شهرستان برگزار گردد.

آیت الله موسوی اعلام کرد: مراسمات شب قدر باید از ساعت 12 الی 2 بامداد باشد و ظرف مدت تعیین شده مراسم جمع گردد.

امام جمعه خمینی شهر هشدار داد: افراد مبتلا به بیماری و در معرض خطر از حضور در این مراسمات خود داری کنند.

نماینده منتخب مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با کرونای شهرستان در خصوص برگزاری لیالی مبارک  قدر اظهار کرد: تصمیمات شهرستان باید به گونه ای باشد که چهره شهرستان خوب جلوه داده شود و به اشتباه تصمیمی اتخاذ نشود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی نقد علی با بیان اینکه نباید وضعیت شهرستان بد جلوه داده شود، افزود: اخبارو اطلاعات در هر زمینه ای باید صحیح گزارش شود.

نماینده منتخب مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خوب است به خدا گمان خوش داشته باشیم و از فضل خدا مایوس نباشیم.

وی تصریح کرد: در بحث بهداشت روانی به قشر مذهبی فشار شدیدی وارد شده است و باید مراقب معنویت جامعه باشیم .

فرماندار شهرستان خمینی شهر ضمن طلب عافیت جسم و روح برای بشریت در جلسه ستاد کرونای شهرستان ابراز کرد: پراکندگی بیماری در محلات شهرستان وجود دارد و احتمال ورود افراد ناقل و بیمار به مساجد وجود دارد.

مسلم زاده از پخش انرژی و نیروها در مراسمات شب قدر خبر داد و گفت: هیات امنا و ائمه جماعات مسجد باید مسئولیت مراسمات را بر عهده بگیرند.

در ادامه رییس بیمارستان های نه دی واشرفی خمینی شهر ابراز کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند: اصل بر صحبتهای کادر درمان است نظر بر این امر شده که نقاط قرمز کشور مطلقا نمی توانند برنامه مراسمات شبهای قدر را برگزار کنند.

علی اکبرجنگجو پیرو صحبت های معاونت شبکه بهداشت خمینی شهر ادامه داد: اجرای مراسم می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضاهای روباز  برگزار شود و اگر قرار باشد مراسم شب های قدر در فضای سر بسته باشد باید یک ‌چهارم فضا مورد استفاده قرار بگیرد و شرکت کنندگان حتما  وسایل شخصی به همراه داشته و با حداکثر زمان دوساعته برگزار شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها