موج
کدخبر : ۳۲۸۹۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328903

استاندار قم:

استاندار قم گفت: در بخش کشاورزی تلاش داریم در چارچوب الگوی کشت استان، ‌افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف آب، فرآیند تکمیل واحدهای کشت گلخانه نیمه‌تمام را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در حاشیه بازدید از سه مزرعه کشاورزی در بخش‌های جعفریه و مرکزی قم در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از اهداف ما کمک به رونق هرچه بیشتر بخش کشاورزی استان در راستای جهش تولید است، در شرایط کنونی نیز همزمان با مبارزه با ویروس کرونا، برنامه‌های جهش تولید را در بخش‌های اقتصادی استان را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه کشت گل محمدی که در استان دارای ظرفیت‌های مطلوبی است، به دنبال رفع مشکل باغداران هستیم و تکمیل زنجیره تولید و فرآوری این محصول را در بخش اسانس گیری به جد دنبال می‌کنیم تا ارزش‌افزوده اقتصادی فعالیت در این بخش افزایش یابد.

سرمست گفت: با این اقدام‌ها، زمینه فروش و صادرات گل محمدی و محصولات وابسته به آن از استان قم به سایر مناطق کشور و حتی دیگر کشورهای جهان امکان‌پذیر می‌شود.

وی بیان کرد: برای حل مشکل تأمین مالی تولیدکنندگان عمده گل محمدی در سطح استان نیز تسهیلات بانکی موردنیاز تخصیص خواهد یافت تا فعالیت اقتصادی آنان بدون وقفه ادامه یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها