موج
کدخبر : ۳۲۸۸۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328831

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت: هر بیمار بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بین هشت تا ۹ میلیون تومان هزینه در بردارد که این میزان بیمه ۹۰ درصد آن را پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد دریجانی مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت: مطالبات موسسات طرف قرارداد این اداره کل تا آذرماه ۹۸ پرداخت شده و سعی مابقی مطالبات نیز در آینده نه چندان دور پرداخت می‌شود.

وی از اتخاذ تمهیدات ویژه برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از سوی این اداره کل خبرداد و اظهار داشت: عمده داروهایی که نیاز به تمدید و تایید دارد به صورت خودکار برای بیماران تمدید و شهروندان می‌توانند برای تهیه دارو فقط به داروخانه مراجعه کنند و نیاز به مراجعه به این اداره کل برای تایید دارو ندارند.

دریجانی اضافه کرد: برای هر بیمار بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بین هشت تا ۹ میلیون تومان هزینه در بردارد که این میزان  بیمه ۹۰ درصد آن را پرداخت می‌کند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان یزد در خصوص طرح نسخه الکترونیکی و حذف دفترچه افزود: همه اکنون در ۹ شهرستان استان یزد این طرح اجرا شده که در مرکز استان هم مقدمات اجرای آن فراهم شده و در سالجاری اجرا می شود.

وی اظهار داشت: در طرح نسخه نویسی الکترونیکی، نیازی به ارائه دفترچه سلامت در مراجعه به مطب پزشکان نیست و بیمار فقط با اعلام کد ملی خود ویزیت شده و اقلام دارویی هم در سامانه تمام داروخانه‌های کشور ثبت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت یزد تصریح کرد: با اجرایی شدن طرح الکترونیکی نسخه و حذف دفترچه‌های کاغذی ،انتقال سوابق بیمار به داروخانه‌ها و سایر مراکز درمانی به راحتی قابل انجام است و شفافیت در هزینه‌های سلامت، کاهش ضریب خطا ناشی از نسخ بد خط، هدفمند شدن تجویز و مصرف دارو و منطقی شدن هزینه‌های بیماران از مزایای این طرح است.

دریجانی از اجرای طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بخش بستری بیمارستان‌های دولتی در استان در سال گذشته خبرداد و گفت: در نظر داریم این طرح را در بیمارستان‌های خصوصی و خیریه استان هم در سالجاری اجرا کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها