موج
کدخبر : ۳۲۸۲۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328277

رئیس کمیسیون کشاورزی و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس کمیسیون کشاورزی و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان گفت: ایجاد تشکل های قوی و کاهش تصدی گری دولت در حل مشکلات مرغداران موثر است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد صادقی درجلسه کارگروه کمیته دام، طیور و شیلات ایجاد تشکل ها را در صنوف مختلف در کمک به رفع مشکلات، مهم ارزیابی و تاکید کرد: تشکل های قوی، تصدیگری دولت را کمرنگ خواهند کرد.

 وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی نسبت به تشکل ها دارای دید مثبتی بوده و از آنها حمایت خواهد کرد.

رئیس فراکسیون اتحاد برای توسعه پایدار، تعامل و همدلی تشکل ها و مطالبه گری آنها را در کاهش مشکلات مرغداران مهم دانست و تصریح کرد: اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان پارلمان بخش خصوصی بازوی مشورتی قوای سه گانه بوده وانتقال مشکلات و پیگیری آنها از طریق جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بسیاری از مسایل مربوط به این صنف را مرتفع خواهد کرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی در خصوص نهاده ها از جمله پیشنهادات سازمان جهاد کشاورزی استان به وزیر مربوطه است، افزود: ما خواستار واگذاری 10 تا 20 درصدی نهاده ها به بخش خصوصی و وارد کردن با ارز نیمایی و تبیین تاثیر این امر بر قیمت، کیفیت و حذف انحصار در این زمینه هستیم.

حسین ایراندوست با تاکید بر تشکیل کنسرسیومی برای تامین نیاز نهاده های دام و طیور اصفهان، ایجاد تشکل های قدرتمند را در حل بخش زیادی از مشکلات مربوط به حمل و نقل و کیفیت نهاده ها حایز اهمیت دانست. 

وی بر قطع چشم امید از دولت و مطالبه گری از تشکل های مربوطه تاکید کرد و افزود: لازم است بخش خصوصی برعملکرد خود نظارت دقیق داشته باشد تا از فعالیت واحدهای متخلف جلوگیری شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در پایان سخنان خود از ارایه پیشنهادی مبنی بر انتخاب اصفهان به عنوان استان معین منطقه مرکزی و ذخیره سازی نهاده ها در انبار 100 هزار تنی در خود اصفهان خبر داد و تاکید کرد: در صورت موافقت با این پیشنهاد، مشکلات زیادی از مرغداران رفع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها