موج
کدخبر : ۳۲۷۸۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327865

معاون استانداری قم:

معاون استاندار قم گفت: در بررسی‌های به عمل آمده ۷۰ درصد دستگاه‌های دولتی قم درفعالیت‌های خود پروتکل ها را رعایت، و ۳۰ درصد دیگر نیز تا ۵۰ درصد و برخی هم کمتر از ۷۰ درصد این مقررات را اجرایی نمودند، که تذکر لازم به آنها داده شده‌است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا گروسی درحاشیه دیدار هفتگی از دستگاه‌های اجرایی قم درگفت وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: قم در زمینه هوشمندسازی فعالیت‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی ازجمله استان‌های پیشگام کشور است و در همین دوران نیز برخی از  اداره‌ها و مجموعه‌های دولتی مانند شرکت توزیع نیروی برق، بانک‌ها و دفاتر پیشخوان دولت به سمت الکترونیکی کردن و هوشمند سازی فعالیت‌ها و خدمات خود حرکت کردند.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین تاکید استاندارقم مبنی بر ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور کاهش حضور شهروندان در دستگاه‌های دولتی، گفت: به برخی از دستگاه در این خصوص تذکر جدی داده‌شده و از اداره‌هایی که این دستورالعمل را اجرایی کردند، نیز تشکر و قدردانی صورت گرفته‌است.

معاون استاندار قم در ادامه تصریح کرد: برای تحقق الکترونیکی کردن فعالیت‌ها و ارائه خدمات غیر حضوری، دستگاه‌هایی که با کُندی پیش می روند، خود را هر چه سریع‌تر با این سیاست‌ها هماهنگ کنند.

گروسی با اشاره به برگزاری جلسه با شرکت‌های دانش بنیان قم که در حوزه نرم افزار و برنامه محوری فعالیت می‌کنند، افزود: بسیاری از این شرکت ها در رابطه با هوشمند سازی به وزارت‌خانه ها و حتی مجلس شورای اسلامی نیز خدمات ارائه می کنند، از این رو باید از ظرفیت‌های آنها استفاده شود.

وی همچنین ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در انجام خدمات عمومی توسط دستگاه‌ها را یادآور شد، و گفت: به استثنای دستگاه‌های عملیاتی که به نوعی ایثار خاموش را به نمایش گذاشته و در اغلب مواقع و در هر شرایطی اقدام به خدمات رسانی می‌کنند، حضور دو سوم کارکنان در ادارات همچنان مورد تاکید قرار می‌گیرد.

گروسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مردم باید همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند، افزود: برخی‌ها فکر نکنند که کرونا تمام‌ شده‌است، در بازدید از بانک ها به مدیران تذکر داده‌شد.

وی بیان کرد: استانداری تکالیف دستگاه‌ها در رابطه با هوشمند کردن اقدام‌ها را به آنها گوشزد کرده و در هفته جاری نیز به دنبال این هستیم که با برگزاری جلسه با مسئولان فن‌آوری و شرکت‌های دانش بنیان استان، برنامه‌هایی که برای به حداقل رساندن حضور افراد در اداره‌هاست را نهایی نموده و به ادارات ابلاغ کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها