موج
کدخبر : ۳۲۷۷۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327735

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: بر اساس قانون «حفاظت از خاک» ایجاد آلودگی ناشی از دفن پسماندها جرم بوده و مرتکبین مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.:

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی اظهار داشت: تمام بخش‌های استان قم موظف شدند بنابر مصوبه کارگروه مدیریت پسماند در سال 96، تمام پسماند خود را به سایت پسماند البرز منتقل کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در ادامه افزود: متأسفانه عدم انتقال پسماندها در برخی از بخش های استان منجر به آلودگی شدید اراضی و زیستگاه های طبیعی شده است که به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و به صورت جدی پیگیری می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: طی دو ماه گذشته حدود 140 واحد جمع آوری، تفکیک و بازیافت ضایعات و پسماندها که در جهت شیوع بیماری کرونا خطرآفرین بودند، با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم شناسایی و پلمب شده اند.

موسوی با بیان اینکه تمامی این واحدها باید به خارج از بافت مسکونی منتقل شوند، اظهار داشت: در فرآیند نظارت و پایش واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی، در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست محیطی، بر اساس ضوابط قانونی با قاطعیت برخورد خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها