موج
کدخبر : ۳۲۷۵۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327512

رئیس پلیس فتا استان اصفهان خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری کلاهبرداراعطای وام فوری قرض الحسنه در ایام کرونایی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی مرتضوی گفت: کلاهبرداری که در یکی از سایت های تبلیغاتی به بهانه اعطای وام فوری قرض الحسنه از شهروندان کلاهبرداری می کرد، توسط پلیس فتا در اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

وی بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با عنوان اعطای وام فوری قرض الحسنه از وی فریب این افراد را خورده و اقدام به تکمیل فرم ها و ارسال مدارک خود و واریز مبلغ 7 میلیون ریال به حساب متهم کرده است.

این مقام انتظامی افزود: معمولا افرادی که با این شگرد از شهروندان کلاهبرداری می کنند، ابتدا با ارائه فرم ها و قراردادهای مختلف اقدام خود را قانونی جلوه داده و اعتماد شاکی را جلب می کنند.

سرهنگ مرتضوی بیان کرد: با بررسی های فنی و اقدامات تخصصی نهایتاً متهم شناسایی و برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در پایان به شهروندان توصیه کرد: امروزه کلاهبرداری های مالی در فضای مجازی با شیوه و شگردهای خاصی از جمله پرداخت وام به شهروندان صورت می گیرد، بنابراین متقاضیان دریافت وام حتما به بانک مراجعه کنند و به هیچ عنوان به تبلیغاتی که در فضای مجازی و یا شبکه های اجتماعی می شود اعتماد نکنند، همچنین جمع آوری اطلاعات شهروندان از دیگر شگردهای کلاهبرداران سایبری است که با ترفند اعطای وام اطلاعات شهروندان را جمع آوری می نمایند، بنابراین شهروندان به هیچ عنوان به این تبلیغات اعتماد نکرده و اطلاعات خود را با پر کردن فرم های دروغین در اختیار اینگونه افراد نگذارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها